• "bubble oynamak" üstüne tanımam. tam bir aydır ne zaman ders çalışmaya niyetlensem canım bubble oynamak istiyor ve oynuyorum.
  • direksiyon dersi almak.

madem bugün öğleden sonra labaratuar sınavı var, hazır öğleden önce de ders yok. evet, yapılabilecek en mantıklı şeyin, bir süredir ertelediğim direksiyon dersini almak olduğuna karar verdim.
  • bütün evin su tesisatını söküp, musluk contalarını değiştirmek.
    ev ahalisinin oğlum bırak birini çağırırız demelerine rağmen yauuww bu evde erkek var erkek ona vereceğiniz parayı bana verirsiniz helalleşiriz dedikten sonra hızını alamayıp çatıya çıkıp antenin yönünü değiştirmek aşağı inip uydu bozulmuş dedikten sonra tekrar yukarı çıkıp iki saat çatıda uyduyu tamir etme bahanesiyle sigara içip evlerin çatılarını izlemek.
  • kendinize ne bahane bulabileceğinizi düşünüp, yaptığınız işin çok sıkıcı olduğuna inanıp, eğlenmeye ihtiyacınız olduğuna ikna olup cem yılmaz gösterisine bilet almak.
  • "yılın bu zamanında ders çalışmak nerden aklınıza geldi" diye soracağım yazarların yaptığı hareket.
  • ultra ince ayrıntılı ders programı hazırlamak (şu kadar saatte şu konudan şu kadar soru çözülecek, sonra 7 dakika mola gibi), programı excel'e geçirmek, özel renklendirip, renkli çıktısını almak.

ve sonrasında tabii ki de hiçbir zaman o programa uymamak.
  • saatin tam,yarım ve çeyreklere gelmesini beklemek ve bir dakika geçse bile başlamamak...
  • pomodoro teknigine gore calisabilmek icin internette zamanlayıcı aramak
  • bağlama çalmak.
  • alakasız belgeseller izlemek, çok çok alakasız hem de.
hesabın var mı? giriş yap