• derviş baba kahvehanesinin izmir ayağıdır.

henüz bir avuç güzel insan vardır, yaklaşık otuz kişi kadar. canla başla çalışmakta
    , işlerinden güçlerinden arda kalan bütün zamanı yardıma ayırmaktadır.

ve yardım etmenin aslında kendine yardım etmek olduğu bilincine varmaya çalışmaktadır.

şu an faaliyetlerine agora ve basmane bölgesinde devam etmektedirler
    , pilot bölge orasıdır çünkü. umuyorum kısa zamanda yayılacaklar, yayılacağız.

toplantıları her çarşamba pasaport iskelesinin karşısındaki nane limon kafede saat 19.30'da yapılıyor, çalışmalarına bakmak isterseniz sizi facebooklara alalım.

umuyorum kısa bir zaman sonra izmir'de gerçekten etkin olacaklar, olacağız.

(bkz: görüyorsan, duyuyorsan,sorumlusun.)
  • derviş baba izmir organizasyonu dağılmıştır. izmir'de organizasyon içerisinde bulunanların beyanı aşağıdaki gibidir;

"her madalyonun bir de diğer yüzü vardır... izmir derviş baba'nın kapatılması yaşanan sorunların, kırılan kalplerin onarılmasındansa reset atılmasıdır. 15-20 aktif gönüllü gerçekten canla başla çalıştı, hala da devam... pek bilen olmasa da ki reklama gerek yok. ancak ali abi yiğidi öldür hakkını yeme kaç kere geldin izmir'e? sadece bir... 15 temmuz sonrası kaç kişi kaç kere seni çağırdı izmir'e sırf bu yapının çatısı uçmasın, fikir babası (çatısı) olarak gel diye? ve nedense gelip yüzyüze biz izmir'deki gönüllülerle konuşarak dertleşerek birşeyleri yoluna koymaktansa sen "izmir derviş baba kapatılmıştır" demeyi tercih ettin. bizler siyasi görüş sebebiyle duraksamadık, ya da terk etmedik. siyaset, din, ırk ayrımcılığı yada taraftarlığına yer olmayan derviş baba fikrinin kurucusu tarafından siyasi bir akımı desteklememiz beklendiği için, üstüne bir de hakarete varan laflar işittiğimiz için kırıldık. ardından gel istedik ama ne arayan ne soran... bu esnada kimseye yardım edilmedi mi bilemezsin... izmirli gönüllülerin çok şey umrunda. ama insanın içi dışı bir olsun, ortada bir yanlış varsa kendini aklamaya çalışarak yükü olduğu gibi karşı tarafa atmasın. izmir derviş baba bu aktif 15-20 gönüllüyü "din, dil, ırk, siyaset olmadan ve herkes sadece tek bir gönüllüdür" fikri altında birleştirdi o kadar. yani amacını tamamladı. keşke "derviş baba ve ali denizci de" bu fikir istikametinde ilerleyebilseydi, içi dışı bir olabilseydi"

derviş baba kuruluş misyonunu ivedilikle gözden geçirmelidir.
hesabın var mı? giriş yap