şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tamamı: 11 ekim devlet bahçeli'nin, başkanlık sistemine destek konuşması olmalıydı.
    ortada fol yok yumurta yok iken, akp stepnesi bahçeli'nin başkanlık konusunda fikir beyan etmesidir.
    başkanlık sistemi uzun bir zamandır bahsi kapanan bir konu ama bizim stepne bahçeli, konuyu sıcak tutmaya karar vermiş. neymiş? vakit kaybetmeden bu konu meclise gelmeliymiş ve orada hallolmaz ise tayyip halk oylaması ile başkan seçtirilmeliymiş. halk isterse de kendilerine diyecek bir şey kalmayacakmış ve ülkede başkanlık sistemine geçiş başlayacakmış.
    lan ben bu bahçeli denen adama yıllarca oy verdim, giden oylarıma mı yanayım yoksa partideki gerçek milliyetçiler tek tek ayıklanırken biz oy verenler mal mal izledik ona mı yanayım.

haber linki: http://www.hurriyet.com.tr/…emi-aciklamasi-40245467
  • amedsporla maça giden adamlar hain oluyor değil mi?
  • şaşırılmaması gereken destektir.

devlet bahçeli vizyonsuzluğu ve akabindeki akp sempatisi bu sonuca gebeydi.

akp ye gitti diye arkasından saydırdığı tuğrul türkeş'i de yakın zamanda bağrına basacaktır.

yıllardır oy verdiğim, desteklediğim mhp den bir süre önce vazgeçtim, sizde deneyin. böyle yanar döner bir partiyle işim olmaz.

edit: lan hala bahçeli başkanlık sistemini desteklemiyor öyle birşey dememiş diyenler var, he bir de açık açık söyleseydi başkanlığı destekliyorum diye.
  • akp belirli aralıklarla başkanlık sistemini gündeme getirmelerinin sevimsiz bir hale geldiğini düşünmüş olacak ki, arka bahçesi haline getirdiği bir partinin genel başkanından konuyu gündeme getirmesini istemiş. bahçeli de görevini her zamanki gibi layıkıyla yerine getirmiş. ortada başkanlık sistemi diye bir muhabbet yokken yapılan bu açıklamanın başka bir anlamı olamaz.

bahçeli'ye öncelikli önerim halkla bile değil kendi partisinin kayıtlı üyeleriyle genel başkanlığı konusunda bir referandum yapmasıdır. bakalım genel başkanı olduğu mhp'yi ne kadar temsil ediyormuş.
  • (bkz: devlet bahçeli'nin kripto akp'li olması)

şaka lan şaka. ne kriptosu adam en az rte kadar akp'li!
  • bu devirde eskilerin mhp lilerinin "mhp'liyim" demeye utanir hale getirildigi aciklamadir.
  • en az bir vekllik kontenjani olmali kendisi icin akp de. ulkuculer kendinden coktan vaz gecti. ne kadar tanidigim varsa gitmesi icin gun sayiyor resmen.

kendine muhalefet gorevi bicmis parti baskani beyani. gerci oda pek olmuyor.
  • destek olarak okunmaması gereken gelişme.

adam diyor ki; madem fiili durum yaratıyorsun, samimiysen anayasa değişikliğini meclise getir, oylansın. 330'u aşamazsan konu kapanır. biz parlamenter sistemden yanayız diyor. yani meclise gelirse destek vermeyeceğiz diyor.

ulan okuduğunu anlamayanlar yüzünden sonunda bir faşiste de tercüman oldum.

bir faşiste, hele bir stepnenin sözlerine hiçbir zaman güven olmaz, o ayrı konu. ama bugün dediği, özetle budur.
  • bahçeli değil,olsa olsa 1+0 dır