şükela:  tümü | bugün soru sor
  • içişleri bakanı süleyman soylu tarafından açıklanan gelişme.

--- spoiler ---

süleyman soylu, 2019 mart ayı ile birlikte 8 bin yeni çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilana çıkılacağını belirtti. bu sayede 2019 yılında yeni bekçi alımı duyurusu bekleyen on binlerin meraklı bekleyişi son buldu. emniyet güçlerine dahil olarak kadrolu şekilde kendi memleketlerinde 4 bin tl civarı maaş ile görev yapmak isteyen bekçi adayları için 8 bin kişilik yeni alım kadrosu verildi
    --- spoiler ---

kaynak
  • yandas`a kadro.
  • (bkz: akapeye 8 bin bahçeli alınması) diye okudum. allah affetsin.
  • arabada oturduk içiyoruz geçen. pat diye çıkıp geldi bu bekçilerden ikisi. ne yapıyorsunuz falan diye sordu, dedik içiyoruz. burada içemezsiniz dedi. allah allah.. niye ki diye sordum. askeriye var karşıda, yasak dedi. tamam dedim bira kutularını poşete koydum ve dışarı çıkıp çöpe atıp geldim. şimdi oturacağım burada dedim. yok olmaz alkollü olarak burada oturamazsınız dedi. e ne yapacaksın oturursam diye sordum, asayişi arayacağım gelip gerekli işlemleri yapacak dedi. ara dedim gelsin, bekliyoruz. götlerini dönüp gittiler ve gelen giden de olmadı.

şimdilik bu şekilde ama ilerleyen zamanlarda daha farklı olacak tabi ki. şeriat ile yönetilen ülkeler gibi düşünün. öyle karşı falan çıkarsan oyarlar adamı. başkanın polisleri işte, anlayın.
  • vergilerimizi helal etmiyorum. biz birilerini beslemek için vergi vermiyoruz.
  • bence artık yeterli. kanatlara adam alınmalı.
  • bir sike yaramayan 8bin kişiyi alacaklar üstlerine devlet üniforması giydirip, hadi adam oldunuz sokaklara çıkın gezin artistlik yapın diyecekler bide para verecekler, vasıfsız itlere oh ne güzel. biz boşuna okuduk a.m.k!
  • geceleri görev yapan emniyet güçlerinin sayısının artması her daim yararımıza olacaktır.
    bela gündüz uykuya yatar gece şaha kalkar.
  • bekçi uygulamasına dair istatistikleri paylaşıyorlar mı? görünürde güzel uygulama. ama misal suç oranlarını düşürdü mü? güvenliği sağladı mı? olaylar azaldı mı?

yoksa bu konu hakkında tüm şüpheler gerçek çıkar. herkes diyebilir ki yandaş doyurma kadroları.

edit: he kimsenin sosyalizm'i gömüp kapitalizm'i övmesine gerek yok zaten. dünyanın malum sistemi ortada. buna sikeee sikeee uyum sağlayacağız. sağlamazsan biri iktidara gelir, sistemi kafasına göre kullanır, devlet sınıfı yaratır, tek başına hükmeder.

tabi bize uzak ülkeler bunlar. hiç örneği yoktur yukarıda yazdığımın.
  • 8 bin akp milis gücü piyasaya çıkacak demektir. iyice iran'a döndük.