şükela:  tümü | bugün
 • workers of all world'ün ikinci fake hesabı. ötekisi de daha evvel deşifre ettiğim gibi, pembepembepembe hesabıydı. orada yazdıklarım, burada da geçerli.
 • şu entry sebebiyle bilişim suçlarına şikayet edilmesi gereken bir şahıs.
 • acilen bu sözlükten bu ülkeden hatta mümkünse bu dünyadan şutlanması gereken 'mahlukat'.
 • atatürk için "tipik ortadoğu lideridir" demiş yazar. (bkz: #69818735)

  evet ya baksana mısır, ırak, suriye, bae, arabistan, ürdün, iran, lübnan falan.. bütün ortadoğu kemalizmden geçilmiyor.

  daha neler neler demiş, ben okurken gülecek organ seçemedim, adam ciddi bir şekilde yazmış bir de.
 • götünden uydurduğu elementlerle türk ordusuna kaypak yakıştırması yapan yazar. bu kadar kolay çünkü sözlükte bir yerlere bok atmak. altını doldurmadan salla gitsin senin gibi düşünmeyenlere.

  edit: saçmalamasına şaşmamalı, pkk destekçisiymiş. askerler dağdakileri indirdikçe bu tipler sözlükte ağlıyor, sağa sola sallıyorlar. yani dağda yapılanın iniltisi buradan çıkıyor.

  inle inle açılırsın.
 • aktrollerden bile aşşalık bir mahlukat. götünden senaryo uydurup ucuz düşüncelerini insanlara kakalamaya çalışıyor engelle geç.
 • aktroller bunun yanında çok daha donanımlı, vicdanlı, düşünceli ve ilkeli kalır. çok daha.
  (bkz: #69818735) vicdansız ve utanmaz.
 • vasat troll.
 • "anadolu her zaman bağrından onurlu insanlar çıkardı. selçukluya da, osmanlıya da, mevcut tc'ye de isyan bayrağı hep açıldı ve açılacak."

  (bkz: #69855573)

  ilgili entry içerini değiştirir ya da silerse diye:

  https://hizliresim.com/p/yukle

  (bkz: terörist)
  (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)
 • allah'a söverken sözlükte pek sevilen ve yalanan bir yazardı, fakat kemalizmi tenkid etmek gafletine düşünce hakkında ana avrat sövülüyor asgafsafsa. yoksa getirdiği eleştiri de oldukça haklı, mustafa kemal'in siyasî programsızlığı, pragmatikliği, oportünist ve fırsatçı politikaları türkiye'deki sekülerizmi yerleştirmede başarısız olmuştur, kemalizm de bu programsızlık sonrası sadece askeriye-yüksek bürokrasi-cumhurbaşkanlığı gibi vesayet-rejim sacayakları üzerinden yükselen bir oligarşi tarafından müdafaa edilen garabet bir ideoloji halini almıştır. mustafa kemal bir ateist olmasına rağmen sünnîliği halk kitleleri nezdinde kurumsal olarak olmasa da folkrolik olarak kullanmış ve savunmuştur. türk laikliği, kurumsaldır, organik laiklik konusunda adımlar atılsa da (türkçe ezan vesaire), icrâcıları babayı almışlardır. çünkü kemalist laiklik, dini halkta tutup yukarıya, devletin temsil edildiği odaklara sokmamaya odaklanan bir sekülerliği öngörüyordu. şuan bu kurumsal laiklik de aşınıyor. şimdi ne oldu, kemalistler neyi savunuyor, askerin ve yargının arkasına saklanan, nüfusu bu ülkenin yüzde 30'unu geçmeyen küçük şehirli burjuva ideolojisi 20 seneye yakındır mağlup durumda, zira ellerindeki enstrümanlar; tsk falan ellerinden alındı, karşı cepheye geçti. bunlar da anonim hesapların arkasında allah'a falan küfretmek dışında bir şey yapamıyorlar.

  adam kendi marksist bakış açısından gayet haklı bir eleştiri yapmış, islâmiyet'e alenen cephe alalım, bu iktidarı (gerekirse devleti) devrimci bir mücadeleyle yıkalım, yoksa bu toprakların geleceğinde islâm'ın mührü ve damgası silinmeyecek diyor. en nihayetinde anladı.

  kemalistler, bu adamı dinleyin. bu adam hepinizden daha büyük bir allah düşmanı. dedikleri doğru yani.