şükela:  tümü | bugün
 • 8-9 nisan 2017'de didim'de gerçekleşecek festival. aşağıdaki haberde "ilk vegan festivali" olarak geçiyor ama daha önce şöyle bir başlık açılmış: (bkz: türkiye'nin ilk vegan festivali)

  haber linki: http://vgntr.com/didimveganlaringozbebegi/
 • bazı insanlar keşke hiç konuşmasa.

  --- spoiler ---

  benim iki kızım bir oğlum var. kızlarım vejetaryen, oğlum tam bir etobur. kızlarımın bu konudaki hassasiyetlerini izlediğimde, genelde ilk akla geldiği gibi, vejetaryen olmanın sadece hayvansal gıdalardan uzak bir beslenme olmadığını gördüm. bu, hayvan sevgisinden çıkan bir olgu. mesela iki kızım da kesinlikle faytona binmiyorlar. hayvanlara eziyet olabilecek herşeye hassas yaklaşıyorlar. evet, kızlarımın vejetaryen olması konuya daha sıcak bakmamı sağladı.
  --- spoiler ---

  ulan madem kızların vegan ve hayvanlara eziyet oluyor diye faytona binmeyecek kadar bilinçli, festival düzenleyene kadar önce belediyendeki faytonları kaldırt da ondan sonra konu hakkında ahkam kes.

  tanım: ne şiş yansın ne kebap festivali.
 • biz de hayal ediyoruz didim'de yaşam nasıl olur diye.
  adamlar vegan festival yapıyor.

  bense çukurova'nın etçil çocuğuyum.... aç kalırım aç.

  edit: imla
  teşekkürler (bkz: malmazel)
 • şu ara en hevesle beklediğim etkinliktir.

  türkiye'nin çeşitli illerindeki vegan avukatlardan oluşan bir grubumuz var, hayvanlara adalet platformu. türkiye genelinde hayvan hakları alanında gönüllü avukatlık yapıyoruz. aslında daha kalabalık başlamıştık; ama çoğu avukatla yollarımız ayrıldı, vegan avukatlar kaldı sadece geriye. neyse efendim, bu etkinliğe hayvanlara adalet platformu olarak biz de katılacağız. hayvan haklarını, mevcut ve çıkması gündemde olan hayvan koruma kanunlarını, türkiye genelindeki davaları anlatacağız; hayvan haklarıyla ilgili sorularınızı yanıtlayacağız.

  didim vegfest tanıtım filmi

  didim vegfest facebook etkinlik sayfası

  vegan olun olmayın, müsaitseniz gelin. vegan beslenmenin ve yaşamanın korktuğunuz gibi zor ya da zahmetli olmadığını gözlerinizle görün.
 • paneli de şöyleli oldu: https://www.facebook.com/…235081342/?type=3&theater

  sıcaklar bastırmadan güzel güzel öğrenelim, öğretelim.