şükela:  tümü | bugün
  • 8-9 nisan 2017'de didim'de gerçekleşecek festival. aşağıdaki haberde "ilk vegan festivali" olarak geçiyor ama daha önce şöyle bir başlık açılmış: (bkz: türkiye'nin ilk vegan festivali)

haber linki: http://vgntr.com/didimveganlaringozbebegi/
  • didim'de o kadar keko, barzo varken veganları et niyetine kızartıp yeme festivaline dönüşmez inşallah.
  • bazı insanlar keşke hiç konuşmasa.

--- spoiler ---

benim iki kızım bir oğlum var. kızlarım vejetaryen, oğlum tam bir etobur. kızlarımın bu konudaki hassasiyetlerini izlediğimde, genelde ilk akla geldiği gibi, vejetaryen olmanın sadece hayvansal gıdalardan uzak bir beslenme olmadığını gördüm. bu, hayvan sevgisinden çıkan bir olgu. mesela iki kızım da kesinlikle faytona binmiyorlar. hayvanlara eziyet olabilecek herşeye hassas yaklaşıyorlar. evet, kızlarımın vejetaryen olması konuya daha sıcak bakmamı sağladı.
    --- spoiler ---

ulan madem kızların vegan ve hayvanlara eziyet oluyor diye faytona binmeyecek kadar bilinçli, festival düzenleyene kadar önce belediyendeki faytonları kaldırt da ondan sonra konu hakkında ahkam kes.

tanım: ne şiş yansın ne kebap festivali.
  • bizde hayal ediyoruz didim de yaşam nasıl olur diye. adamlar vegan festival yapıyor. ben çukurova'nın etçil çocugu aç kalırsın oğlum aç.