şükela:  tümü | bugün
  • gönlü bir şeyle ilgili olmayan, gönlü rahat. özgür.
  • hür gönül sahibi. gönlü hür, vicdanı hür, zihni hür. bütün esaretlerden, kayıtlardan, köleliklerden azade olmuş olan. dünyaya dair türlü türlü tagallübün, dayatmanın, zorlamanın, baskı-nın olmadığı, esarette olmayan bir zihnin, gönlün, kalbin maliki. varlığının, var oluşunun gerektirdiği hürriyete şahitlik ettiği gibi, gönlünde, kalbinde ve zihninde de hürriyeti müşahede eden. ganî-i mutlak karşısında fakr ile, kâdir-i mutlak karşısında da acz ile donanmış bu şahsiyetin boynu bir ve tek olanın huzurunda bir kerecik de olsa tahkîken eğilince, bir daha hiçbir kapıdan geçerken eğilmez başı. o'na o'nda olmayan şeyle yaklaşmıştır artık; gurbet ellerdeki kurbiyeti ona "bahar"ı ve bayramı getirecektir kuşkusuz.

(bkz: her kapı eğilecek bir boynu bekliyor)
  • ekşi sözlük içinde muhakkak bulunması gereken elzem yazarlardan umarım bir an önce katılır. badilerimin favorilerine aldığı entry'ler sayesinde kendisinden haberdar oldum, belki bizde birilerini kendisinden haberdar ederiz.
    helal olsun! sağ ol, sağ ol, sağ ol...

- "mikroskop insana önemini gösterdi, teleskop ise önemsizliğini" *
    - "evlat babanın sırrıdır" *
    - "susarken seni melekler savunuyordu, sen kalktın kendini savundun" *
  • yeni keşfettiğim takip edilesi ekşi sözlük yazarı (gerçi henüz çaylak listesinde), güzel paylaşımları var bir an önce yazar olması dileğiyle .

ek: öyle ki satırlarından buram buram çiçek kokuları yayılıyor.

ek: #68611780 okunulası güzel bir yazı emeğine sağlık olsun yazanın.
  • "dalda
    yalnız ve dağılmış bir elma
    yalnız ve yapraklar örtmüyor onu
    gelen akşama
    geçen akşamın içlenmeleri dadanmış
    bu kahır sessizdir"
  • kalbin köşesiz köşesi.
  • buralarda bu çerin çöpün içinde gizlenmiş bir değer. satırlarına dalınca çok rahat anlaşılıyor ama gönlüne çekilmiş işte hep birden nasiplenemiyoruz. olsun yinede o çiçek kokuları buram buram sarıyor etrafı.

yine çok güzel bir paylaşımda bulunmuş (bkz: #75965508) . bir kaç ay önce beni cezbettiği kesin bir gece yarısı bir gözüm açık diğeri kapalı bütün entrylerini didiklemiştim.

emeğine sağlık olsun daha çok paylaşımlarını okuyabilmek dileğiyle.

not: ekşi sözlük acil yazar olması gerekenler listesine almalı.
  • sözlükte insanım diye ortada dolanlara şu (bkz: (#77404008) ) entry ile en afillisinden tokat niteliğinde cevabı yapıştıran güzeller güzeli.

şükela fav şükela fav şükela fav şükela fav.*
  • sabah sabah yine yeniden bir vesileyle entry denizine daldığım, gönlünün keskinliği kalemine yansıyan hür gönüllü bir güzel.

kendisi ile ilgili yazacaklarım elbette buralara sığmaz ve ben nedensizce bu nikaltına her defasında yazmak istiyorum. herkes aşkından kendini dağa taşa vuran mecnunu konuştu ama dillendiremediği aşkıyla son ana kadar yanıp gıkını bile çıkarmayan leylanın feryadını işiten olmadı.

leyla olmak söze gelmiyordu, ondan leyla kalbine çekildi içindeki aşkla yanıp kavruldu bir de ortaya çıktı ki leyla yanmaktan yok olmuş geriye sadece aşkı kalmış.

iç ses: daha çok yazsa da nasiplensek.
  • içimden bir ses buraların tozunu dumana katacağını söylüyor..

haydi insallah, kırk bin defa maaşallah..