şükela:  tümü | bugün
  • "ulus cebeci çankaya, gardaş deriz kankaya, bize her yer paris değil, la bize her yer ankara" gibi bir şarkıysa insanı balkon demirlerinden sarkıtır. yapar bunu.

dilimden gitsin diye 'adını dağlara yazdım yarim'e kadar düştüm, ama mutfakta bardak yıkarken mesela, hoop geri geliyor 'la bize her yer...'
  • sevdiğim şarkılar dolandığı zaman da sorun oluyor aslında, o şarkıdan kısa sürede sıkılmama neden oluyor. tekrar dinlenebilirliği azalıyor, tabi insan kendi bok gibi sesinden değil de orjinalinden dinleyerek sıkılmak istiyor :)
  • akşamdan beri dibine vurduğum durum. bir kerede neşeli, umut veren şarkılar dolansın lan dilime

'' çaresi olsaydı ömür alırdım ''

zeki müren-hayat sen ne çabuk
  • neden allahım ben sabahtan beri seçilmiş insan olarak ben doğdum doğalı şimdi mesudum şarkısını söylüyorum.
    tanım: insanın diline dolanıp asap yapan şarkılar.
  • -bana dolanan sarkılar ya serdar ortaç;

''aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem''

-ya da ilk entrydeki gibi;

"ulus cebeci çankaya, gardaş deriz kankaya, bize her yer paris değil, la bize her yer ankara''

kendimi bogmak istiyorum bazen gercekten. dolanmayın dilime. yahu bunları dinlemiyorum da, nasıl dolanıyorlar hayret verici dogrusu...
  • siz söyleyip dururken, çevrenizdeki insanların da diline dolanır ve en son düet yapmaya başlarsınız, işte o zaman herkesin siniri zıplar.

3 gündür "dertli gönllere giren, işte benim zeki müren" diye ortalarda dolanıyorum hem de nağmeli bir şekilde. sonra dün otururken "işşşte benim zeki mürennn" diye bir ses duydum, kafamı bi' kaldırdım ablam. bugün ise gün boyu süren -ben "dertli gönüllere giren" deyip devam ederken ablamın da "işte benim zeki müren" demesiyle- güzel bir düete imza attık. ne zaman kurtuluruz bilemiyorum.
  • bir de bunun ibrahim tatlıses gırtlağı yaparak "senin için onbeş sene yatalım mı vay vay" dedirtenleri vardır ki söylerken ağlarsınız bir yandan.
  • daha iyi bir örnek yok galiba;
    http://youtu.be/ft1zlkxms4a
  • (bkz: yembo yemboo)