• on beş senelik takıntım. yarışmanın adresi: dinozorus medya plaza basın ekspres yolu 34540 güneşli/istanbul. (bkz: gereksiz bilgiler) bir türlü unutamadığım, yerine getirilmesi gereken bir görev gibi sık sık tekerlediğim adres...
  • çiçek dilligil programı safariye katılmışta ordan geliyor havasında sunardı. henüz 20'li yaşlarındaydı herhalde ama o zaman taş gelmişti bana, şimdiki haline bakıp bakıp ders çıkartırım. zaman ilaçmış peh.
  • aradan yillar gecmesine ragmen, her ne zaman onemli bir isi bitirsem kendi kendime "bu is bu kadarus" dememe sebep olan oyun. ulan essek kadar adam olduk, boyle sacma birseyi soylemeye devam ediyorum. yeter artik, unutmak istiyorum!
  • çocukken çok sıkı takipçisi olduğum çocuk dergisiydi. her hafta mutlaka aksatmadan alırdım ve bütün sayfalarını okurdum. hatta her hafta şiirler yazıp resimler yapıp gönderirdim son iki sayfasında dinazorus takipçilerinden gelenler kısmında yayınlanması için, birkaç kez yayınlamıştı da.. sevgili dinazor kahramanlarım her hafta yeni bir macera yaşarlardı, ezergeçerus benim favorimdi. atv'de çiçek ablanın* sunduğu bir interaktif oyunu da vardı. sonra ziraat bankasının çocuk dergisine sardım, unuttum ezergeçerus'u..
  • hugo ile birlikte çocukluğumuza damgasını vurmuş olan oyun/program.
    dergisini de almak farzdı.
  • vakti zamanında çiçek dilligil tarafından sunulan,dinozorlar ( kafakoparanus+ateşikus+tükürükus+ezergeçerus ) ve kaykaylı bir eleman (pisagor) hikayesi üzerine kurulu yarışma programı...programa yarışmacılar telefondan bağlanır ve telefon tuşlarıyla oyunu kumanda ederlerdi...

bu kadar tanımdan sonra;

hep söylemek istemişimdir; ulan bu karakterlere isim bulmakta o kadar uğraştınız mı gerçekten ? her ismin sonunda "us" koyarak gerçekten büyük iş yapmışınız be abi !

o değilde ilk okulda bir eleman vardı kendisini sürekli tükürükus olarak nitelendirirdi,sağ sola tükürürdü pis herif...etrafın içine ediyordu...
  • 2009'da internet üzerinde tek bir görseline dahi ulaşılamıyordu ama en azından şimdi tek tük dergi kapakları görülebiliyor. ama nerede oyunun kendisi de dergilerin tamamı.

http://penguenlerdeoynar.blogspot.com/…nosorus.html
  • adını görür görmez çocukluğumu özletti bana. 90'ların başındaki birçok şey gibi buna da ait pek bir şey bulunmuyor internette. eskiden tv'de yayınlanan programından görüntüler olsa da izlesek.
hesabın var mı? giriş yap