• su siralar kullandigim ve oldukca begendigim parfum markasidir. bir arkadasin önerisi üzerine deneme amacli almistim ve neden daha önce kesfetmedigimi sordum kendime.

tavsiye edilir.
  • bu parfüm tam bir pazarlama harikası.

aslına bakılırsa enteresan bir pazarlama şekli bu çünkü ne isminin (vahşi), ne reklam yüzü olan (bkz: johnny depp)'in imajının, ne de raklam filminde ki temanın koku ile en ufak alakası yok.

koku size temizliği, hijyeni çağrıştırıyor. oysa reklamda oynayan abi "piç erkek" imajı ile biliniyor ki bu koku daha çok pirüpak - efendi erkek imajı çiziyor. (bunun reklam yüzü olsa olsa (bkz: howard hughes)* olurdu.)

zamanında benim parayla pulla işim olmaz diyerek (bkz: titanic) ve (bkz: matrix) tekliflerini reddeden adam karakterini yansıtmayan bu kokunun nasıl reklam yüzü olmuş ilginç.

yanlış anlaşılmasın, kokuyu gömdüğüm falan yok ama öyle ahım şahım bir şey değil. sıradan, basit ve günlük. öyle sauvage falan değil yani. gayet mütevazi. her mevsime uygun ama sanki ilkbahar mevsimine daha uygun. kalıcılığı çok iyi. farkedilirliği iyi. ama aşırı pahalı. kesinlikle parasının hakkı değil. taş çatlasın 180/200 liraya satılabilecek bir parfüm. bütün gün sabun gibi kokmak için 500 lira vermek pek akıl karı değil.
  • kokusu birçok ucuz piyasa parfümüyle neredeyse aynı. kalıcılık olarak olağanüstü fakat koku hiç orjinal değil. maskülen, odunsu erkek kokusu işte. pazarlama olarak gerçekten balon gibi şişirilmiş, piyasaya 500,600 tl gibi uçuk oranlarla sokuluyor. hani hiç parfümden anlamayan birisinin beğenebileceği fakat daha sofistike kokular arayanların basitliğini hemen fark edebileceği bir parfüm. ama tabii ki dior hangi tüketicinin fazla olduğunu anlayabilecek kadar büyük bir moda markası. zkerler homme intense gibi devrim kokuları, verin odunsu kokuyu, oynatın reklamda depp’i, koyun ismini sauvage, nivea deodorant gibi kokutun cayır cayır satsın.
  • edp versiyonunu alarak kullanmaya başladığım parfüm.

öncelikle şunu belirtiyim daha önce edt'sini kullanmadım ama deneyip bol bol kokladım; koku olarak edt ile bir farkı yok. tek farkı açılışlarda edp biraz daha yoğun ve acı, edt ise daha fresh ve tatlı... ama 1 saat sonra ikisi de aynı kokuya dönüşüyor.

performansa gelecek olursam daha ilk günden memnun kaldım. arkadaşlarım "senden buram buram parfüm kokusu geliyor, ne bu böyle yaaa" diye iltifatlarda bulundu. saatler sonra bile yayılımı, farkedilirliği ve kalıcılığı oldukça başarılı. hafif ama hafif olduğu kadar da erkeksi bir koku, genelde böyle fresh kokular kalıcı ve performanslı olmaz ama dior sauvage bu konuda gerçekten ezber bozuyor.

bu arada edt ile arasında fazla fiyat farkı yok, almışken edp'sini almanızı tavsiye ederim.
  • macy’s ‘den orjinal edp sini alıp kullandığım ama benlede alakalı olabilir kalıcılık sorunu yaşadığım parfüm. bence verilen paranın karşılığı değil. bunun yerine tom ford black orkid almak daha mantıklı
  • boynerden edpsini alıp hiç memnun kalmadığım parfüm
  • 579 tl verilir mi gerçekten düşündüren parfüm.şu an bu ve 1 million prive arasında kaldım.
  • önceden (bkz: invictus) kullanıyordum şimdide sauvage'a geçmek istiyorum gerçekten harika kokuyor.
  • dior'un tüm kokularını denedim ve hepsinin inanılmaz overrated olduğuna kanaat getirdim. sauvage ise gerçekten günümüz parasıyla 350 tl'lik bir parfüm kalitesinde kokmakta. dağılımı kısıtlı vuruculuğu düşük kalıcılığı ise ortalama. daha overrated olan için ise (bkz: dior homme intense)
  • bugün havalimanında hem edt hem de edpsini sıktığım parfüm.çalışan arkadaş: daha önce kullandınız mı? diye sordu. dedim hayır kullanmadım.edt olanının daha kalıcı olduğunu söylüyorlar dedi.

neyse.bir bileğimde edt diğerinde edp yaklaşık iki saat sonra tekrar kokladım.edpsi buram buram kokarken, edtden eser kalmamıştı.

edp olanına biraz anason eklemişler.kanımca çok hoş bir erkek parfümü. iyi bir indirim denk getirirsem mutlaka alacağım.şu an edp olanının fiyatı 819 lira.

evet pahalı.
hesabın var mı? giriş yap