• şu adresten incelenebilir arzu nesneleri yaratıcısı kurumdur.

ben ki incir ağacının kokusunu hafif bir esintiyle bile burnumda hissedip kendimden geçerim, bu insanlar minicik bir şişeye sığan, ağırlıklı kokusu incir olan parfümle beni masal diyarlarına götürmüşlerdir.

incir mi? öööögg! diyenler vardır kesin. ah siz bilmiyorsunuz neyle karşı karşıya olduğunuzu...
  • bir fransiz parfumeri evi. 1950lerde kurulmus olup bu zamana kadar dunya sosyetesinin yanindan ayirmadigi parfum, kisisel ve ev bakim urunleri satmaktadir. ozellikle mumlari yok satar, millet geziye giderken yanlarinda goturur etc. hatta sex and the city'nin bir bolumunde carrie aidan'i beklerken yatagin basucunda gorulebilir.
  • yorumum parfümün muscent markasındaki muadili için geçerlidir.

philosykos adlı parfümü buram buram incir ağacı kokmaktadır. basbaya bir tane incir ağacını kökünden söküp şişelemişsiniz gibi. yani incir parfümü denildiğinde aklınıza yapış yapış tatlı bir meyveli koku gelmemeli. kokuda tatlılıktan ziyade otsuluk-odunsuluk hissediyorum ben. yayılımı kuvvetli gibi ama bazı insanlarda migren tetikleyebiliyor. ayrıca cinsiyetsiz bir parfüm.
  • fransız parfümeri.

fransa parise mağazası bulunmaktadır.

yalnız bu marka sadece parfüm satmıyor ; mum, saç spreyi, pijama takımı, el kremi, koku yayan elektrikli duvar difüzörü vs. de satıyor zamanla kendilerini geliştirmişler.

buyrun
  • fleur de peau :)))) benim kokum oooooooo
  • bu yıl "tempo" adında bir parfüm çıkaran parfümeri şeyiullahı. muhtemelen cennet böyle kokuyordur.

https://www.diptyqueparis.com/…de-parfum-tempo.html
  • tam dao isimli parfümleri cennet gibi kokmaktadır. gidip gelen hacılarla konuştum oradan biliyorum.
    ama kalıcılık kötü gibi.
  • muazzam guzel parfumler ureten dost.
  • genelde unisex ve bir kısmı da kadınları için tasarlanmış, kaliteli harmanları olan parfümler üreten bir markadır.

her parfümünün özel ve farklı olması için uğraşmaz. o yüzden bazı parfümleri çok güzel kopyalar olabilmektedir. gerek şişesine sahip olduğum gerekse sample edinerek denediğim kadarıyla ürünlerini çok daha yüksek fiyatla satarak kendini daha yukarılarda konumlandırmaya çalışan çoğu markadan çok daha kaliteli ürünler çıkarmaktalar.

ek olarak oda parfümleri, mumlar v.s. gibi güzel kokuların ev ortamında değerlendirilmesi üzerine ürünleri de vardır. onlarda da koku kalitesi olarak çok başarılılar ama fiyatlar yönünden ülkemize biraz fazla gelirler. parfümlerindeki fiyat / performans oranları daha iyi. mesela bu entry tarihi itibariyle ülkemizde satılan ürün gamına göre 190gr kokulu mumları 499 - 549 tl iken parfümleri 850-1150 tl arasındadır. ev için ürettiği koku ürünlerinin tasarımları çok şıktır.

zaten bu markanın ürünleri ülkemizde zor bulunuyor ve her ürünü olmuyor, bulununca da ancak beymen, vakko, boyner v.s. satıyor.
hesabın var mı? giriş yap