• sayelerinde boka saran düzenim yüzünden işi bırakıp kpss ye başladım. özel okulda müdür olup aylık 15 bin alana kadar devlette bir yerlerden başlayıp karnımı doyururum şeklinde hedef küçültmeme sebep oldular ve bir ihtimal de atanmama sebep olacaklar..
  • maaşlar ödenmiyor efendim. istifa etmis bir öğretmen olarak bildiriyorum ki ağustos maaşımız henüz verilmedi. çalışan arkadaşlarım istifa etmeyi düşünüyor ve eylül ekim maaşları da verilmedi.
    bu ay günlüğü 80, 100 liraya kitap fuarında çalıştım. ve ben bir öğretmenim. doğa kolejinin mağdur ettiği bir öğretmen.
  • ortalikta dolasan soylentiler cok acaip.

doga koleji satilmaya calisiliyor. suzer holding sahibi almak istiyor ancak,
    okulu kendi ogluna almak isteyen bir devlet buyugu bu isi engelliyor.

sahibinin bu kisiye satmak istememesinden kaynaklanan bazi sikintilar nedeniyle doga koleji satilamiyormus bir turlu. cikan musterilere tepeden bazi engeller cikariliyormus. satilamadikca ceremesini ogretmen ve ogrenciler cekiyor. o okul, bir devlet adaminin ogluna yar olmadigi takdirde kimseye yar edilmeyecekmis eger duyduklarimiz dogruysa.
  • hala aynı konu mu acaba diye geldiğim başlık. evet hala ödenmiyormuş. yuh. mahkemeye gidilecekti ne oldu o iş?
  • maaşları öde doğa koleji
  • bütün doğa okullarındaki öğretmenler örgütlenip toplu istifa kartını göstermedikçe bu iş yakın zamanda zor düzelir, gerçi bu toplumda birlikte hareket etmek o kadar zor ki bu gayet iyi kullanılıyor malesef.
  • artık şu derslere girmezseniz çözülecek olan durumdur. bir örgütlenin de yediğiniz mobbinglerin hesabını sorun artık.
  • çocuğunu hala daha bu okulda okutmayı planlayan bir ebeveyn varsa uyaralım, bir eğitim kurumunda öğretmenler maddi ve manevi olarak tatmin edilmemiş ise, hele hele maaşları zamanında yatmadığı için gelecek kaygısı taşıyorsa, o eğitim kurumunda çocuklarınız hiçbir şey alamaz. en yakındaki devlet okuluna gönderin daha iyi.
  • birlik olmayı ve hakkını aramayı bilmezsen böyle olur. herkes aman işim bozulur aman ekmeğimden olurum diyerek kuyruklarını kısıp ay maaşımı ödemediler diye oturursa bunlar da sizin maaşınızı böyle 5 ay geç öderler. türk milletinin en gıcık olduğum kısmı aman ne de olsa aradan bir enayi çıkar hakkını almak için çemkirir biz sabredelim diyerek o enayinin çıkmasını beklemeleri. birlik olun toplu greve gidin. bak bakalım ne oluyor. bu kadar mı kendi hakkınızı sormaktan acizsiniz!
  • büyük ihtimal hatta çok daha büyük ihtimal bu adamlar daha çok kâr elde edebilmek için inşaat sektörüne girdi. inşaat sektörü de bildiğiniz gibi düşüşte. yani işin özü gitti paralar. siz önce öğretmenlerinizin parasını ödeyin sonra ne yaparsanız yapın. eğitim kurumu musun yap işlet devret tarzı bir inşaat şirketimiziniz artık karar verin.
    ya aslında işin özü özel eğitim bize göre değil. yabancılar bizden kat ve kat daha iyi beceriyor bu işi.
    adamlar yüzlerce yıllık köklü eğitim kurumu olarak piyasadalar. bizde özel okul olarak başlıyorlar az biraz para kazanınca kendini geliştirmek , büyümek adına bir şey yapmayıp kereste sektörü gibi alakasız yerlere dalıyorlar. işte sonuç bu. en köklüsü 15 veya 20 seneyi geçmiyor..
    siz hiç çalışanlarının parasını ödeyemeyen alman lisesi, fransız lisesi yada ne bileyim hollanda ya ait lise ismi duydunuz mu.
    niye !! çünkü bizim işimiz eğitim. kerestecilik değil diyorlar.
    hayat;
    dağdan kestim kereste
    kuş besledim kafeste
    dediler şirket batmış lo
    yetişemedim son nefeste

değildir. ha bu arada.. tırtıllar asla ve asla kahverengi bot giymezler..
    bu sözü hayat felsefesi yapın.
hesabın var mı? giriş yap