şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • marka değerlerini kısa sürede 3 kuruşa sıfıra indirgedi ya şu kurum, okullarda ileride case study olarak okutulacak.
  • bütün öğretmenleri özel ders ayarlamaya çalışıyor. yazık yaaaa, nedir problem anlamak mümkün değil. veliler paraları vermiyor mu ki siz de öğretmenlerin paralarını vermiyorsunuz ? sanki yakında kaçacaklar gibi bir koku var.
  • sessizliğe bürünen,maaşları her zamanki gibi iki aydır yatırmayan ticarethane.yok okul satıldı,yok kule satıldı az daha dayanın haberleri çıkartıp ay pardon ya satılmadı diye yalan haberlerle algı yönetimi yaptığını sanan ticarethane.maaş yok maaş.öğretmenler beş parasız geliyor okula adamların,velilerin umrunda değil.
  • aylardır devam eden ve artık çekilmez hale gelen sorundur.

ben ağustos sonu istifa ettim bu kaypak, ahlâksız ve insanların emeğine çöken kurumdan ve hâlâ ağustos ayından kalan maaşımı yatırmadılar.

şu an çalışan öğretmenlerin ise 1.7 maaşı yani neredeyse 2 aylık maaşı içeride.

bu duruma kimsenin ses çıkarmaması ve hâlâ bu rezilliklere yetkililer tarafından göz yumulması ise ayrı bir rezalet ve yazı konusu.
  • maaşlar ödenmiyor efendim. istifa etmis bir öğretmen olarak bildiriyorum ki ağustos maaşımız henüz verilmedi. çalışan arkadaşlarım istifa etmeyi düşünüyor ve eylül ekim maaşları da verilmedi.
    bu ay günlüğü 80, 100 liraya kitap fuarında çalıştım. ve ben bir öğretmenim. doğa kolejinin mağdur ettiği bir öğretmen.
  • ortalikta dolasan soylentiler cok acaip.

doga koleji satilmaya calisiliyor. suzer holding sahibi almak istiyor ancak,
    okulu kendi ogluna almak isteyen bir devlet buyugu bu isi engelliyor.

sahibinin bu kisiye satmak istememesinden kaynaklanan bazi sikintilar nedeniyle doga koleji satilamiyormus bir turlu. cikan musterilere tepeden bazi engeller cikariliyormus. satilamadikca ceremesini ogretmen ve ogrenciler cekiyor. o okul, bir devlet adaminin ogluna yar olmadigi takdirde kimseye yar edilmeyecekmis eger duyduklarimiz dogruysa.
  • hala aynı konu mu acaba diye geldiğim başlık. evet hala ödenmiyormuş. yuh. mahkemeye gidilecekti ne oldu o iş?
  • bütün doğa okullarındaki öğretmenler örgütlenip toplu istifa kartını göstermedikçe bu iş yakın zamanda zor düzelir, gerçi bu toplumda birlikte hareket etmek o kadar zor ki bu gayet iyi kullanılıyor malesef.
  • artık şu derslere girmezseniz çözülecek olan durumdur. bir örgütlenin de yediğiniz mobbinglerin hesabını sorun artık.
  • çocuğunu hala daha bu okulda okutmayı planlayan bir ebeveyn varsa uyaralım, bir eğitim kurumunda öğretmenler maddi ve manevi olarak tatmin edilmemiş ise, hele hele maaşları zamanında yatmadığı için gelecek kaygısı taşıyorsa, o eğitim kurumunda çocuklarınız hiçbir şey alamaz. en yakındaki devlet okuluna gönderin daha iyi.