• aslında bu entryin hakkı bilmem ne tarihli doğtaş mobilya rezaleti olmalıydı ama o kadar zaman geçti ki tarihi unuttum! gerçi ona bile değmezler o kadar söylüyorum.

almayın!

almayın!

almayın!

almayın!

sakın doğtaş almayın! alana kadar her türlü şebekliği yapan firma satış sonrası destek konusununda adeta bir everest dağı yüksekliğinde sıfır!

kendilerinden almış aldığımız retro model masa, 6 adet sandalye ve tv ünitesine 3 kez tamire geldiler. sandalyeler oturunca beşik gibi. hani çok oturuldu da bozuldu desen 2 kişiyiz ve salonda oturan yok. bundan aylaaaaarrrrr önce defalarca aramayla geldiler. sandalyelerin iskeletlerinin değişmesi lazım dediler. tamam dedik! demez olaydık aylarca ne gelen, ne giden, ne arayan, ne soran..... binlerce kez oluşturulan şikayet kayıtları. çanakkale fabrikayı bile aradık. şubeyle görüştük, araya tanıdık soktuk! allah belamı versin şaka değil bunlar! yahu tüm bu çabanın sebebi 6 (altı) adet sandalyenin iskeleti.... yok yok yok.... aradan 5,5 ay falan geçti ramazan günü aradılar gelip takalım diye. çok memnun olduk fakat biz bugün iftar yemeğine davetliyiz evde değiliz, yarın sabahtan gelin dedik. sabah yok biz gidicez dediler. tamam, iftarı açalım hemen gelelim 9'da 9:15' de gelin dedik yok o saatte çalışmıyoruz dediler. peki kardeşim ne zaman geleceksiniz dedik, abla siz çok beklemişsiniz biz bilmem nerden geliyoruz söz ilk sizinkini getireceğiz. haftaya geliriz dediler. davetli olduğumuz yer iptal edilecek bir yer değil, eşim de zaten o kadar bekledik 1 hafta daha bekleyelim madem dedi... demez olaydı...... ne arayan, ne soran, ne gelen, ne giden..... yine şikayet kayıtları, yine çanakkale fabrikayı aramalar kapı da ki güvenlikle kanka olduk! adam sesimi tanıyor artık!

almayın!

almayın!

almayın!

bakın bu benim sandalyelerin kini ve öfkesiyle yazılmış bi entry değil. ben umudu kestim artık! arada arayıp şikayet kaydı oluşturup telefonlarını meşgul ediyorum! başka da yapacağım yok zaten. allahlarından bulsunlar!

ama binbir hevesle aldığınız şeye oturup ağız tadıyla yemek yiyemiyorsunuz ya insan ona üzülüyor. sizler üzülmeyin.

almayın!

aynı paraya git araştır, satış sonrası desteği insan gibi, seni insan yerine koyacak firmadan al!
  • tüm mağazalarında kafasına göre fiyat uygulayan firma. mağazada dolanırken elinizde telefon bütün ürünlerin fiyatının kendi sitelerinden kontrol edilmesi şiddetle tavsiye edilir.
  • geç teslimat yapıp bir de eksik ürün yollayan, üzerine de paranızı geri vermeyen, telefonlara çıkmayan firma. doğtaş'tan 24 nisan'da 1 masa, 8 sandalye ve 1 büfe aldık. ödemesini o gün yaptık. teslimat tarihi 24 mayıs olmasına rağmen o gün gercekleşmedi. teslimat benim binbir çabamla ve hatta kamyondan kendi ellerimle taşımamla 21 haziran'da oldu ve 2 sandalyemiz eksik çıktı. altı aydır karşımda muhatap olacak kimse bulamıyorum ve paramı da geri alamıyorum. telefonlarım açılmıyor, geri dönülmüyor. aklı olan uzak dursun, rezalet bir firma.
  • üç kere doğtaşta mobilya aldık. her seferinde çok memnun kaldık. zamanında teslim ettiler, ürünler kaliteli çıktı. burada yazılanları okuyunca şaşırdım. demek ki mağazadan mağazaya büyük farklılıklar var. ben şanslıyım.
  • keşke alışveriş yapmadan önce sözlüğe bir baksaydım dediğim rezil firma.

haziran başı itibariyle yatak odası takımımızı aldık, ödemeyi peşin aldılar. teslimat tarihi olarak ağustos başı dediler biz de düğünümüz eylül sonu olduğu için ses çıkarmadık. ağustosun ilk haftası bittiğinde kimse arayıp sormayınca biraz huylandık ve durumu öğrenmek için firmayı aradık.

önce 11 ağustosta karyola ve şifonyeri göndereceklerini ama dolabın henüz üretimde olduğunu söylediler. tabi ki 11'inde gelen giden olmadı. bu sefer aradık ve 17sinde şifonyer ve dolabı yollayacaklarını ama karyolanın henüz hazır olmadığını ilettiler.

bundan sonrasında artık çalışanların bizi hoparlöre alarak taşak geçtiğini düşünüyorum.
    teslimat tarihi 17,21,25,27 ağustos olarak güncellendi. eylül ayına geçtikten sonra lojistik firmamızda sayım var, bayramda teslimat yapamıyoruz, teslimat yapabiliriz ama kurulum yapamıyoruz gibi mazeretlerle oyaladılar.

düğünümüzden bir hafta önce sonunda yatak odamıza kavuştuk. ama tabi ki tam teslim etmediler ürünleri. halen şifonyer aynası piyasada yok. tam 5 ay olmak üzere ama ürün yurtdışından geldiği için bu gecikmenin normal olduğunu anlatıyorlar.

kısacası biz yandık siz yanmayın, almayın, aldırmayın.
  • doğuş mobilyadan hazır olmayan bi ürünü sipariş etmek aptallıktır. (bkz: ben)
  • gördüğünü yerde uzaklaşmanız gereken rezil firma. ürünlerin kaliteli görünüşe kandık ama paramızla rezil olduk. 16 ekimde teslim tarihi için söz verip koltuğumu neredeyse 1 ay sonra yollayacaklarını söylüyorlar. koltuk, tv ünitesi ve sandalyeler hariç hepsi çıkmış! ona da inanmıyorum artık.

düğünden sonra 1 ay bağdaş mı kurucam salonda?
  • 1 hafta içinde detaylı bir mobilya alışverişi yapacağım ve aklımdaki öncelikli firma doğtaştı. tamamen tesadüfen bu başlığa girdim. okuduklarıma inanamıyorum. ne yalan söyleyim çok korktum. daha kolay muhatap bulunan daha yerel firmalara yönelsem iyi olacak.
  • burada yazilanlari zamaninda okumama ragmen, ‘neyse bir masa sandalye alacagiz alti ustu bir kac hafta gecikse birsey olmaz diyip’ gozumu karartip alisveris yaptigim firma. cok pismanim sozluk seni dinlemedigim icin. eylulde parasini odedik masanin, su anda subat ortasindayiz! musteri hizmetlerini her hafta ariyorum, ‘ne zaman ulastirilacagini ben buradan goremiyorum, notunuzu aliyorum sizi gun icinde arayacaklar’ diyorlar her defasinda; ama arayan soran yok bir daha! lanet dogtas, insallah batarsin.

edit: gectigimiz haftasonu saglam sekilde geldi masa. (haziran ayindayiz) yani siparisten yaklasik 9 ay sonra. biz artik yeni masa almaya niyetlenmistik ama neyse. 1 yil kadar sonra gelmesi sizin icin sorun degilse makul bir firma, eninde sonunda getiriyorlarmis gormus olduk. ben bir ara geleceginden de umidi kesmis baska masa bakiyordum.
  • 17 mart 2018 cumartesi günü vermiş olduğumuz yatak odası ve köşe koltuk siparişimizin yatak odası bölümünün hazır olduğunu 21 mart 2018 çarşamba günü tarafımıza bildirmiş firma.
hesabın var mı? giriş yap