• yıllar önce muhalif denilen insanlar "yanlış yapıyorsunuz, betonla ekonomi dönmez, üretim lazim" dediğinde, "ekonomi çok iyi, 3. havalimanını almanlar kıskanıyor, dünya lideri, super güç olduk" diye böğüren ve muhalefet eden herkesi fetöcü, pkklı ilan edenlerin bu başlıkta duyar kasmaya hakkı yoktur. kaldı ki kimsenin ülke batıyor diye sevindiği de yoktur. işler iyiyken, küp dolarken aynı gemideydik de şimdi biz muhalifler filikalara mı doluştuk. beraber batıyoruz.

tanım: yüzsüzlük barındıran ifade.
  • sigir oglu sigir "mahalle yanarken orospu sacini tararmis" sozunun tam olarak kendilerini anlattiginin bile farkinda degil.

biz yangin cikmadan size bu gidisle yangin cikartacaginizi anlattik, siz sacinizi tariyordunuz.

yanginin ilk alevleri gorundugunde mahallenin yandigini soyledik, hem inkar edip hem sacinizi taramaya devam ettiniz.

simdi mahalle yaniyor, hem baslik acip hem sacinizi tariyorsunuz.
  • mahalle yanarken saçını tarayan en az 25-30 milyon orospu yüzünden doların yükseldiğini bilen muhalifin tepkisidir. sevinmekten ziyade zaten beklediği bir şey olduğu için bazı zırcahillerin aksine şok olmaz, güler geçer.
  • mahalleden dumanlar yükselirken yıllarca uyarıp laf anlatmaya çalışanlara goyduh mu? deyip saçlarını tarayan orospuları şu sıralar üzmeye başlayan ekonomik olay.
  • akil sagligi yerinde olan kimse buna sevinmez. muhalif diye yaftalayip dolar yukselirken gobek attiklarini dusunmek ise ego masturbasyonudur.
  • bir haber kanalında çalışıyorum. web sitesine haberleri ben giriyorum, youtube'da bazı programları yayınlıyorum, kanalın twitter hesabında da bunları paylaşıyorum.

dolar 5 lirayı ilk gördüğü zaman haberini "dolar köpürdü" ve "dolar 5'ten büyük" manşetleriyle vermiştim. akp'lilerin yazdığı yorumlar "hainler", "kına yakın" minvalinde oldu.

haber içeriğinde tek bir yorum yok. birisi ekonominin kötü gidişinde elbette sorumlu tutulacak ilk kişinin bir sözüne atıf, diğeri ise müsiad başkanına.

ayrıca ben demiyorum bak, adamın gol diyor...

ekonominin bu hâle gelmesine değil de, bu hâle geldiğini söyleyene kızıyorlar. bunu sevinmek sanıyorlar. istiyorlar ki haber yapılmasın. konuşulmasın. susulsun. aynı başlık sahibi mahluk gibi.

şöyle çok güzel bir şiir vardır:

türk milleti gariptir
    her lafı kaldırmaz
    ibne dersin kızar da
    sikersin aldırmaz
  • o kadar kıl muhalif gördüm ama bunun için sevineni hiç duymadım.

tanım: yanlış önerme
  • boyle diyince sorumluluk muhalefete mi geçiyor ekonomi belleyenler. böyle boş şeylerle uğraşacağıniza ekonomi nasıl düzelir diye uğraşın yoksa yakında açacağınız başlığı ben şimdiden size yazayım.

(bkz: dolar 6 lira oldu diye sevinen muhalif)
hesabın var mı? giriş yap