şükela:  tümü | bugün
 • yag orani fazla olsa da lezzetiyle bas döndüren et cesidi... yurtdisinda ucuz, memlekette pahali... bedava olsun, denemek isteyen herkes denesin!

  edit: ne ilgisi varsa 2007 secimlerinden sonra yeniden dikkat çekip muhtemelen yeniden tekrar tekrar kötülenmis bir entarim bu. yillardir tek basina zamaninin ötesindeki listemi cengaverce savundu durdu. hiç silmeyi düsünmedim. bir gün birilerinin bu yazinin kimseye zorla domuz eti yedirme amaci gütmedigini anlayacagini umdugumdan... bu ülkede insanin sevdigi seylere karsi hissettiklerini özgürce ifade edebilecegine olan inancimdan... hayir, sana giren çikan ne, onu da anlamis degilim ki. kötüle, hepsini kötüle, benim için bir sey degismez. inanir misin, ne senin, ne de benim hayatima en ufak bir yansimasi olmaz. evet, hic silmeyi düsünmedim cünkü her seyden once bu yazi benim için özgürlük diye haykiran bazilarinin ikiyüzlü sahtekarliginin sembolü... yoksa pastirmayi daha cok severim.
 • tadi ve lezeti insan eti gibi oldugu rivayet edilir
 • gecen senelerdeki deli dana katliamlarindan yirttiklarindan dolayi bir ara marketlerde cok bulunan ve fakat bacon dilimleri halindeyken etrafinda nedense yag tabakasi olan, sabah sabah nasil yenildigine hala anlam veremedigim az-cok agir ve fakat leziz et cesidi.
 • domuz kadın cinselliğini ve kendini beğenmişliği simgelediğinden şeytanın girdiği kılıklardan biri olarak kabul edilirmiş. eti bu sebepten müslümanlarca haram olabilir diycem ama kesinlikle mantıklı bir açıklama olmadığına inancım sonsuz.
 • domuz, islamın ve yahudiliğin* dayandığı babil kültüründeki ilkel dinlerin en önemli
  tabularından biridir, dolayısı ile bu kültürlerde kutsal sayıldığı için sadece kutsal günlerde yenir normal zamanlarda yenmesi ölüm sebebi sayılacak yasaktır, bu yasağın bu dinlere geçişi sırasında uğradığı değişime şu an domuz antipatisi diyoruz.

  bu antipatinin domuz adi gecen entry'e dahi saldirma asamasina erismesine ne denir bilemiyoruz, bu entry'de adi gecenler "dogma"lar degil bilimsel verilere dayali tezlerdir, bilimsel verilerin karsisina baska bilimsel veriler koyarak aksini iddia edebilir, bu verilerin dayandirildigi tezleri curutebilirsiniz. curutebiliyor iseniz, yeni birseyler ogrenme adina mesajlarinizi beklerim aksi taktirde "dogma"lariniz ile mutluluklar dilerim.
 • bu eti hiç yemediği halde bahsini duyunca tiksinen ve belli etmeye çalışan insan sayısı çoktur..
 • tirnak kenarindaki deri parcaciklarim haricinde hic insan eti yemedigim icin insan etine benzeyip benzemedigi bir muamma olan ancak icindeki yag orani goz onunde bulundurularak yapilmis yemeginin gayet lezzetli olabildigine inandigim bir et turu...
 • 1950lerden kalan bilimsel(?) makalelere gore yargida bulunulmamasi gereken et turu. (bkz: trisin)
 • et kalitesi acisindan diger et turlerine gore hayli geride olan, lezzetini bunyesindeki yagdan aldini dusundugum et turu. kolestrol/ yag orani diger etlerle karsilastirildiginda hayli yuksektir, hakim oldugu diyetlerin kalp ve damar rahatsizliklarina yol acacagi kacinilmazdir. yenir idi yenmez idi* tartismalarinda masaya surulen esini kiskanmama tezini duyunca direkt hamsi gelir aklima, o esini taniyip kiskanabiliyor mu acaba diye.