• donma derecesine getirene kadar soğutmak
    yiyeceklerin uzun süre durması için yapılan işlem
  • (bkz: soğuk)
  • sokuk bir kis gunu eve gelen arkadaslarinizin aksam yatarken pencereyi acik unutma gibi salaklik gostermesi halinde yasanan durum
  • (bkz: dondurulmak)
  • (bkz: dondurma)
  • bir hizmeti geçici olarak durdurmak. bir süreliğine para ödemeden üye kalmak fakat üyelik haklarından istifade etmemek (örn: üniversite, kasko)
  • kaç zaman oldu içime dönmeyeli? gerçekten görmeyeli, hissetmeyeli, düşünmeyeli…

hayatım boyunca yaşamım için en net isteğim belirsizlikten uzak, huzurlu bir seyirdi. hayatımda bunu yakaladığım zaman mutlu ve güvende olacağımı düşünüyor, hep bu hissi yaşamanın hayalini kuruyordum. evliliğimle birlikte yaşamakta olduğum birçok şeyde belirsizlik durumu ortadan kalktı. huzurlu, rutinin çok nadir kırıldığı bir döngüye girdim, girdik. artık mutlu olabilir, hayallerime kavuşabilirdim. fakat evdeki hesap yine çarşıya uymadı.

evliliğimle, evlendikten sonraki benle sık sık konuşabilecek zamanım oluyor. en başta bu zamanın bolluğu beni sinir ediyor. evliliğe hâlâ alışamamış olmam, beni destekleyen, dinleyen ve anlamak için kendini veren; bir yandan o da evliliğin getirdiği yeni rollerine alışmaya çalıştığı halde bunu çaktırmamaya çalışan eşimden dolayı beni bu hesaplaşmaya daha sık getiriyor.

acaba evliliğe mi hazır değildim yoksa evlilik benim için işlemeyecek bir ilişki örüntüsü müydü diye her gün düşünmek de yola devam etmemi engelliyor. alışmak, sindirmek ve evliliği öğrenmek için kendi kendimi engelliyorum. artık daha az okuyor, daha az yazıyor haliyle daha az kafa yoruyorum.

bir yanım evlilik arefesindeki serseri mayın halimi, yeni deneyimler ve duygular yaşamak için maceraya kolayca atılan halimi ararken bir yanım da o personamı yok saymak istiyor. ne olsa 25 senedir açmadığım bir kapıyı açıp içine dalmıştım. ister istemez şu an hem arzulanan hem de korkulan olması normal.

yeniden yazmak, yeniden okumak ve yeniden kafa yormaya devam etmek için yazdım belki de bu yazıyı. kendime yeni yıl hedefi koymak istemiyorum. sadece bu yazıdan itibaren donan kendimin çözülmeye başlamasını bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap