şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çinli cep telefonu üreticisi doogee nin rugged, yani aşırı dayanıklı cihazlar sınıfında ürettiği çılgın cep telefonu.

çılgın olmasının sebebi sadece şoka,suya,toza dayanıklı olması değil günümüzde ki bir çok üst düzey cihazdan daha iyi bir donanıma da sahip olması.

yakında sahibi olacağım diye umut ediyorum. detayları daha sonra buraya gelecek.

edit :
    1 aylık kullanım sonrası izlenimlerim :
    cihaz kesinlikle sağlam. bazı youtube kanallarında kırmayı başardılar ama normal şartlarda kırmanız zor.
    kamerası önemli diyenler için tatminkar bir kamera var. 21 mp midir tartışılır..
    ekran her şartta çok iyi görülüyor karanlık kalmıyor.
    pil süresi inanılmaz. en yoğun kullanımda bile 2. güne problemsiz geçiyorsunuz
    parmak izi okuyucusu vs çok sağlam çalışıyor.
    zaten 6gb ram 64gb 2.5 ghz 8 çekirdek işlemcili bir cep telefonu bugün 3bin tl ye yakın. o sebeple fiyat/performans olarak bile çok etkileyici.
    kötü yanları da var.. gövdesini kılıf zanneden çok oluyor. bir de elinizden kırılacak bir yere düşürürseniz (cam sehpa, burun vs..) kırıyor. 300gr ma yakın ağırlık kendini her yerde hissettiriyor.
  • koreli bir kullanıcının videosunu izledikten sonra almaktan son anda vazgeçtiğim telefon.

o video.
  • 1.750 liraya türkiye'de satışa sunulan telefon. tamam kırılmaya karşı dayanıklı, sağlam telefonda. fiyat çin'deki satış fiyatına göre aşırı abartı. çin'de 270 dolar şuan.

https://tr.aliexpress.com/…rtphone/32828040137.html

270 dolar ise şuanki kur ile 1.030 lira gibi bir şey yapıyor. hadi 200 lirada vergiler olsun ithalatçı firma cihaz başı rahat 500 liralık kar alıyor kısacası.
  • direk siliyorum tüm yazdıklarımı, önceki entry ve övgüyü.

4 ay sonunda kabloyla şarjı bozuldu, internetten aratınca gözüküyormuş çok sık yaşanan bir sorunmuş, bu yüzden almayın diyenler varmış ama göremedim malesef.

türkiye tedarikçi garantili ağır yalan, hepsiburada'ya soruyorum nereye göndereceğim bunu diye, hepsiburada yanıt vermiyor hele bir inceleyelim bakalım bir yere göndermenizi uygun buluyor muyuz diye. 1 aydır elimde telefon mal mal türkiye'de olmayan servisi nerdedir diye bakınıyorum.

çok büyük kazık, sakın almayın.
  • s70 modeline hasta oldum gerçekten.
    260 dolar gibi bir fiyatı var. 1500 tl gibi bir rakama alabilirdim fakat türkiyede bulunmuyor.
    mediatek helio p23 kullanıyor fakat çok iyi olmadığı söyleniyor. izlediğim videolarda da oyunların akıcı olmadığı görülüyor.

fakat pil ömrü, sağlamlığı, kablosuz şarj gibi konular cezbetti.

genel olarak bu markadan bir telefon alan kimse memmun değil, kararsız kaldım.
    zaten erişemediğimden kararım değişse de bir şey fark etmiyor :)