• kendisini söför sanan bazılarının saplantısıdır. canı istediği yere parketmek için dörtlüleri yakmak yeterlidir onlar için. daracık yola ikinci şerit park etmiş, galata köprüsünün üzerinde parkedip bir şeridi kapatmış, devamlı indi bindi yapılan havalalanı girişi önünde parketmiş onlar için hiç farketmez. dörtlülerini yakmıştır onlar bir kere. olay bitmiştir.

o değilde bugün karaköy salıpazarında bunlardan biri tramvay yolunun üstüne parkedip inmişti. tabi dörtlülerini yakarak.

edit : aramaya inanmıştım ama bir başlık değil entryde karşıma çıktı, kibritsuyuna telifini hemen verelim (bkz: #7175740)
  • sinyal verir vermez dönme hakkına kavuştuğunu sanan gerzeğin sloganıdır...
    (bkz: sinyal verdiginde gecis hakkina sahip olmak)
  • (bkz: flaşör)
  • sivil hayatta bazuka kullanma arzusu'nu tetikleyen kazma atraksiyonu.
  • dörtlülerini yakmayıp, bütün gün arabayı yolun ortasına bırakılmasından daha insani eylem.
  • çok ciddi takıldığım her daim beni mavi ekrana düşüren olaydır. öyle rahat, öyle pervasız tiplerdir ki bunlar. o kodumun dörtlüleri yandı mı, her yere park etme hakkını elde ederler. şehir hayatından bi haber, köy meydanında eşeğini istediği yere bağlaması kadar doğaldır bu istediği yere park etme güdüsü.

biz cidden tuhaf bir milletiz. birisi çıkıp "lan" dese kavganın kralı çıkar, tepkinin allahını gösteririz ama herif arabayı bırakır gider oraya, küfürden beter fiili olarak yolu gasp eder, sen ardında kuyruk olursun. bir karşıdan gelen geçmeye çalışır bir senin şeridin, koyun gibi beklersin. arada da yol verdin vermedin kavgası olur. fakat bir allahın kulu da çıkıp demez ki "burası otopark mı?". gayet doğal karşılar, devam eder yoluna. ne de olsa dörtlüler yanıyordur.

neyzen tevfik güzel söylemiş; ibne dersin alinir sikersin aldirmaz.
  • daha da vahimi trafikte dörtlüleri dahi yakmadan yol ortasına parkedenlerin varlığıdır.
    geçenlerde boğaziçi köprüsünden geçmeye çalışırken gördüm , binlerce araba yola parketmişti. arkadaşıma şöyle sordum :

- eki , bu arabalar neden yol ortasına parketmişler böyle????? bak geçemiyoruz..for fucks' sake yani
    - trafik sıkışıklığı diyoruz biz buna ülkemizde , lütfen canımı sıkma porş
    - ama neden gaza basmıyorlar ?????? :(((((

dememle şaplağı yemişim..
  • (bkz: based on a true story)

çift şeritli yolda geliş yoğun, gidiş ise tam önümüzde durmuş bağyan şöför nedeniyle tıkalıdır.

taksici: (sinirle) ulan böyle durulur mu da bıdı bıdı da bıdı
    ben: (sakin) abi dörtlüler yanıyo
    taksici: (gülerek) hahahaa doğru diyorsun
    ben: (sinir gülümeseme) yaa!
  • trafik kurallarının en güzel yanı. biri keşfetmiş. demiş lan dörtlüler yanınca işte durabiliyoruz heryerde demiş. evet galiba tam olarak böyle demiş. sonra bu mantık çok hızlı yayılmış. dörtlüler keşfedilmeden önce insanlar ebleh gibi park edecek yer ararlarmış. zaar gibi dolanıp dururlarmış 2 dakkalık iş için..
  • bir jip edinince; asfaltı doğal yaşam alanı sanan hayvanlar akımından ilham almıştır.
hesabın var mı? giriş yap