şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herhangi bir iddiayı kaybetmeniz halinde bu lafı söylersiniz ve ortaya yeni bir iddia konusu atarsınız. kazanmanız halinde bir önceki iddianın parasını vermezsiniz ama kaybederseniz 2 katını verirsiniz.
 • 20 dolar'ın ekürisidir.
 • katılanların ilk yarısının paralarını ikiye katlayacağı diğer yarısının da kaybedeceği formatta oynanan holdem poker turnuvasına verilen isim.
 • yoyo 'da en temel tricklerden biri.
 • bi de şey vardı.bu "evde tek başına" serilerinden bi tanesinde kötü adam kaçmış patlayıcı dolu bi eskimo evine saklanmıştı.
  bu patlayıcıların fitilini yakmak üzere olan papağan kötü adamdan kraker istemişti. adam sahip olduğu tek bir krakeri uzatınca
  double or nothing diyerek eskimo evini havaya uçurmuştu.

  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
 • (bkz: #15109409)

  son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan yeni bir turnuva formatı. casinolardaki durumunu bilmiyorum, ama online pokerde son zamanlarda her sitede mantar gibi hızla yaygınlaşmakta.

  mesela $50 giriş ücretli, 10 kişilik bir turnuva düşünelim. 5 kişi turnuva bittiğinde $100 kazanıyor. birincinin ve beşincinin kazandığı para aynı.

  don'ler diğer turnuvalardan oldukça farklı. turnuvalar için kendine belli bir oyun sistemi kurmuş olan bir oyuncu, bu tip turnuvalarda daha farklı oynamak zorunda. çünkü poker turnuvası deyince üst sıralar için oynanan, sıralamada belli aşamaları geçince ödülün arttığı, nihai hedefin birincilik olduğu bir format akla geliyor. oysa don'lerde bu durum çok farklı.

  genel olarak baktığımızda nispeten para kazanmanın daha kolay olduğu bir oyun türü. özellikle düşük meblağlarda oynandığı zaman, çıtır çerez gibi arka arkaya, hatta aynı anda birkaç tanesi birden oynanabilen bir popüler tüketim ürünü. ancak giriş parası arttıkça, oyunun kendine has dinamiklerine hakim oyuncularla karşılaşma oranı da artıyor doğal olarak. böylece kolay para olarak görülen oyun, bir anda can havliyle oyunda kalmak için mücadele verdiğiniz, çok yabancı birşeye dönüşebiliyor. blind'ların manyak seviyelere ulaştığı, 2-3 elde bir restlerin havada uçuştuğu, chip liderinin bile her an diken üstünde olduğu bir oyuna mesela.
 • rocky iv soundtracklerinden. kenny loggins & gladys knight 'tan gelsin o zaman.
 • pokerde bir sit n go türüdür.. siteden siteye farklı isim alabilir.. örneğin bossmedia ismi cooler'dır. stars'ta double or nothing.. ama mantık aynıdır. ilk beşe giren parasını ikiye katlar.
 • çok masalı sit'n go turnuvaların giriş ücretlerini çıkartmak için iyi bir yol.