• saçları düz, kıvırcık ve kızıl olmak üzere üç kategoriye ayırır.
  • dove namli guzide markamizin sampuanini tanitmak, bahsi gecen urunun satisini artirmak vb. amaclarla yayinlanan, saclarin yuzde bilmem kacinin su oldugu iddialarini gundeme getiren reklam.. evet...
  • saclari cit cit citirdayan, duydukca icleri aciyan kizlarin dove kullandiktan sonraki memnuniyetlerini dile getirdikleri reklam.
  • gülücük manyağı kadınların yarı zoom'lanmış suratlarıyla şov yaptıkları reklam.
  • kepeksiz saçların yanında eblekleştiren bir şampuan olduğunu şampuanı deneyen kızlarımızın halinden anlayabildiğimiz reklam...
  • memleketim kızlarının asla özenmemesi gereken tip şahsiyetlerin başgösterdiği reklam. görüldükleri yerde vurulmalıdırlar...
  • cikolata yemekten vazgecemeyen kiz karakteri ile beni benden alan guzide reklam.

kizcagiz cikolata yemeyi cok seviyormus da fazla kilolarindan kurtulamiyormus. tartilirken 49.8 kilogram gosteriyor ve kendini vurmak istiyor.

kac santim ki bu kizin boyu? 1.40? hadi olmadi 1.50?

1.60'dan uzun bir kadin neden 49.8 kilo oldugunda olmek istesin ki? manyak mi bu?

blumik, anoreksik kizlar revacta desenize. reklamlarimizda bile onlar oynuyor.
  • kıvırcık saçlı kızlar ile ilgili olan reklamında, kıvırcık saçlı çocuklar ile alay edildiği ve kendileri kötü hissettikleri söylenmiş. yalanınızı öpeyim. la benim sülalem kıvırcık, hiçbirimiz ile alay edilmedi, aksine insanların hoşuna giderdi. salak mısınız? asıl bu reklamdan sonra alay edilen kıvırcık saçlı çocuklar çoğalacak. çünkü kıvırcık saçın alay edilebilecek bir özellik olduğu fikrini çıkarır çocuklar bu reklamdan.

reklam işte hepsi aynı bok. anca satış oranını düşünsünler.

ayrıca ülke gündemi içinde, derdimi öpeyim evet.
  • reklam şarkısı güzel, enerji veriyor insana, cıvıl cıvıl. sözler dikkat çekici, direk kızsal durumların başında gelen saç özelliklerini ürüne, şampuana bağlamışlar, evet biraz abartı var ama kaldırılabilir bir abartı bu. saçların bir kadın için ne kadar önemli olduğunun altı çizilerek, reklam boyunca işleniyor ve sonucu gerçek düşünceler ile pekiştiriliyor, güzel bağlamışlar. reklamda yer alan motive edici özellik özgüven ki toplum olarak çok zayıf olduğumuz bu özellik inceden inceden işleniyor, beğendim.
    saçlarını taçlandır
    "seviyorum her halimi
    ister düz, ister bukleli
    herkes böyle sevsin beni,
    kendine güven en güzeli,
    saçlarını taçlandır…"

kısaca reklam seviliyor bence. etkilenen kesim olacaktır bir miktar diye düşünüyorum.
  • bence konusu çok güzel yakalanmış reklam. duygulandırdı, çocukluğumu hatırlattı.

ben küçük bir kız çocuğuyken kıvırcık saçlı olduğum için ağladığımı bilirim. kimse beni aşağılamıyordu. babam da kıvırcık saçlıydı. hatta saçlarım çok beğeniliyordu büyüklerim tarafından. amma ben yine de kendimi lanetlenmiş gibi hissediyordum.
hesabın var mı? giriş yap