• dragonlance chronicles'in ikinci kitabidir . ilk kitaptan daha iyidir . ozellikle silvanesti'deki kabus bolumu her okurun aklina kazinmi$tir sanirim .

(bkz: dragonlance saga)
  • kanımca türkçesinin* kapağı spoiler içerdiği sebebiyle gammazlanmalı ve silinmeli (bkz: entrylerin silinme sebepleri) bu kitabın!! ilk kitaptan kitiara'nın görünüşünü az çok bilen ve bir ejderha yüceefendisi zırhı, miğferi hakkında baya bilgi sahibi olan okur, kapağı görünce 'oeehh' demekten alamıyor kendini zira... zaten artık orjinal baskısında olan kapakla basmaya başlamışlar sanırım.
  • sturm hayranlarını hüzne boğan , laurana saçmalıklarının başladığı, ayrıca kabus bölümü ile beni gerçekten dehşete düşürmüş kitap.
  • ejderha mizragi destanı'nın ikinci kitabı. serinin sonuna doğru iyi bir adım niteliği taşır. ilk kitaba göre daha doyurucu, daha heyecanlı. yalnız bunu bitiren, seriye devam edip etmeme ikilemine girebilir.

--- spoiler ---

kendisine* o kadar da hayran olduğumdan değil, ama sonunda bu adam yüzünden ağladım, kalan iki kitabı (bkz: dragons of spring dawning), (bkz: dragons of summer flame) okumayacağımı küfürlerle kendime söyledim. bok vardı, bi işe yaradı yaptığın sanki mal şövalye. paladine rahmet eylesin. neyse yine de illaki okurum bir ara. diğer karakterlerin de hatrı büyük ne de olsa, okumaya değer.

--- spoiler ---
  • yazarları margaret weis ve tracy hickman olan dokuz kitaplık serinin ikinci kitabıdır.

yayınlandığı dönem serideki tüm kitaplar new york times tarafından en çok satan kitaplar listesinde uzunca süre kaldı. toplamda 10 milyondan fazla kopyası satıldı ki türkiye de korsanı bile basılan ender fantastik-kurgu eserlerindendir.

arka bahçe yayınlarından çıkan ilk basımdaki kapak gerçekten ağır spoiler içerir. ilgili bölüme geldiğiniz zaman kafanızda şimşekler çakar, sinirlerinizi bozar zira kapak yüzünden final bölümünün sonunu bilerek okumaya devam edersiniz.

--- spoiler ---

dokuz kişiydiler üç ayın altında,
    altında güz alacakaranlığının:
    düny alçaldıkça onlar yükseldiler
    vardılar öykünün kalbine.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ben kendimi toprağa veriyorum, bedenimi toprağa göm kızım. yaşamım nasıl buralara lanet getirdiyse belki de ölümüm kutsar...

--- spoiler ---

vay anasını...
hesabın var mı? giriş yap