• sultanbeyli'de yaşanmasına şaşırmadım. o tekmeyi yiyip hala koşuyor bir de çocuk. fakirliğin gözü kör olsun.
  • çocukları kovana kadar destekledim ama tekme yakışmamış.
  • (bkz: gelin arabası süslemek) kadar saçma.
    sırf gelenek diye, körükörüne yapılıyor bu saçmalıklar.

bu geleneğin ve gelin arabası önü kesmeye çalışanların bitmesini diliyorum.
    bazen çığrından çıkıyor.
    benim arabamın kapısını açıp, torpidoya ve gelinin elindekilere saldırdılar.
    kovaladım.
    hareket ederken kaputa yatıp sileceklere asıldılar.
    ''koparırım bak. para ver!'' diye bağırıyordu it.
    bu fakirlik değil.
    bu gasp arkadaşlar.
    rızanızla olan bir şey değil.
    davul çalıp gürültü yapanlar da aynıdır benim gözümde.
  • orospu çocuğunun birisinin attığı tekme.

15-20 tane zarfa 5'er lira koyup çocuklar yanaştığı anda havaya atsa zaten onlar kapışmak için arabayı bırakacaklar ki çocuklar yolu kesmemiş. yandan gelip yanaşmışlar.

insanlıktan nasibini almamış karaktersizlerin varlığını ortaya koymuş bu video. yazık günah çocuklara.

edit: çocuklara 3-5 lira verip sevindirmekten uzak vicdan yoksunları dm'ye gelmesin. neymiş yol kesip haraç alıyorlarmış. böyle gelenek mi olurmuş falan filan. 3-5 tane çocuğa vereceği 5-10 lirayı bu kadar sorun eden ruhsuzlar uzak dursun dm'den.
  • höt diyince ılık ılık altına bırakacak adamlar kadın ve çocuk görünce aslan kesiliyor.
  • olayın her yanı, her aşaması hata!

- öncelikle arabayı süsleyip, bağıra bağıra gezmek, kornalara basmak büyük bir trafik terörü, trafik işkencesi ve ses rahatsızlığı eylemi.
    - çocukların, arabaların etrafında para alacağız diye koşturması, bunun bir adet, gelenek haline gelmesi. (ki bunu büyüklerin damadın önünü kesme adetinden devşirmişler ama gerçek adetlere göre evlenene yardım edilir, önü kesilmez)
    - diğer problem çocuklara zarf verilmesi ve bazılarının boş çıkması. hem hayal kırıklığı, hem alıştırma.
    - son problem de gördüğünüz üzere çocuklara uygulanan şiddet!
  • 2 yıl önce benzer uçan tekmeyi atan biri olarak hafif korkmadım değil ulan haberlere mi düştük diye.
  • ya o çocugun kafasi kaldirim kenarina carpip beyin kanamasindan olse, hayvan herifler oyle vurulur mu. bu ulke cidden zivanadan cikmis.
  • cezasız kalmamasını umarım.

tck.nun. 86. maddesinde; ... (3) kasten yaralama suçunun; ... b) beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı ... işlenmesi hâlinde, şikâyet aranmaksızın, verilecek ceza yarı oranında artırılır” denilmektedir
  • gelenek diye korna çalarak insanları rahatsız etme hakkını buluyorsa gelenek kendisine dokundugunda da aynı şekilde doğal karşılamalı

bu durumda tekmeyi atan kişi, tıkadığı trafikte kalan konvoy kornasını duyan her bir insan tarafından sırayla uçan tekme atılmayı haketmiş
hesabın var mı? giriş yap