• bugun duydugum ve duydugum gibi de yarıldıgım laf obegi..genellikle abazan turk toplumunun baayan cinsine karsı yaptıgı kıyaklara icerleyen yurdum delikanlısının basına "ah ulan ah" tumcesini de ekleyerek kullandıgını dusundugum laf obegi...
  • atalarimiz super insanlarmis, gelecegi gormusler de soylemisler dedirten soz
  • cinselliğini kullanarak başkalarına haksızlık yapılmasına neden olan kadın kısmısı için kullanılan bir nevi erkek isyan cümlesi.
    gördük mü? gördük.
    oluyor mu? oluyor.
    adamlar haklı mı? haklı.
  • para herşey değildir sözünü doğrular nitelikte bir söz...
  • kesinlikle katıldığım önerme. şöyle bir örnekle açıklayayım, üniversiteye ilk başladığım zaman başka bir şehirde, hiçbir tanıdığımın olmadığı sikindirik bir yurtta kalıyordum. yine benle tamamen aynı koşullarda olan bir kızla tanışmıştım. öle çok güzel bir hatun da değildi. o da hiçbir tanıdığının olmadığından vs muzdaripti. neyse, gel zaman git zaman bu yabancı ortamdaki birinci haftamın sonuna doğru ben anca 3-5 arkadaş yapabilmişken, bu hanımkızımız manita yapmış ve bunla da kalmayıp kendini her allahın günü yurdun önünden arabayla aldırtmayı bilmişti. ben de işte bu bahsettiklerime durakta otobüs beklerken filan tanık oldum. zaten kız da bir süre sonra ortamını kurup, herifi şutladı. adamı basamak olarak kullandığı belliydi. işte abazan türk toplumunda bayaan cinsine karşı yapılan kıyaklar zincirinden bir tanesi...içime oturmuş yeni farkettim.
  • en çirkin hatunun bile, bir erkekten çok daha fazla iş bitiriciliğinin olduğunu destekleyen atasözü. eve sipariş vermek için üç kez aranılan pizzacının, ''bu saatler arasında servise kapalıyız'' uyarısına rağmen, yalvarıp yakarmaları bir işe yaramayan erkeklerin, aynı pizzacıya hatun kişiyi telefon ettirerek sipariş vermeleri ve bu siparişin daha önce ki siparişlere nazaran daha hızlı gelmesinden sonra kurulabilen sitem cümlesidir.
  • mütemadiyen doğruluğuna yada işlerliğine denk geldiğim, erkek bünyeler böyle devam ettikçe manasını yitirmeyecek laf öbeği...
  • acı ama gerçek, doğru bir cümle bu!

şuan bulunduğum iş ortamında, bu cümlenin ne kadar doğru olduğunu her gün gözüme çarpa çarpa gösteriyorlar.
hesabın var mı? giriş yap