• new york times'a göre putin'dir.
  • kendi kafasındaki dünyanın lideridir.
  • abd, rusya, çin, ingiltere, fransa, almanya gibi ülkelerin dünya üzerinde hakimiyet kurdukları 21. yüzyılda cebine iki kuruş girince ota boka kafa tutan sonradan görme şakirtlerin kendi liderleri için kullandıkları bir terim.

bir de bu güruh, kendi çıkarları için liderlerine iyi davranan dünya liderlerini görünce 'bakın,nasıl da diz çöküyorlar liderimizin önünde' tarzında düşüncelere dalıp hipnoz moduna geçiyorlar.sonrası malum.

her yer tayyip her yer ...!
  • güldüren bir yıkama yağlama cümlesi.

erdoğan'a ''dünya lideri'' diyenlere çok gülüyorum. bülent ersoy'un ''ablanız kurban olsun size dünyaaa güzellerim benim'' sözü aklıma geliyor.

erdoğan'ın dünya lideri olabilmesi için önce türkiye'nin dünyanın lider ülkelerinden biri olması gerekmiyor mu? öyle bir şey var da benim mi haberim yok.

çöplüğün sahini kendisini dünya lideri ilan ederse buna soytarılar bile güler.

(bkz: arada kendine bile laf çakan adam)
  • tüm dünyada gerçek dünya lideri sıfatını taşıyabilecek obama veya putin bunun yanında çok şansızdırlar. lan bi adımın bu kadar çok yalakası ve yalayıcısı olur mu ya. ve bu yalayıcıların hepsi nasıl normal bir insan zekasının çok çok altında bir zekaya sahip olabilir buna şans denmez de ne denir.

hele bazı allahın göttenbeyinli dingilleri yok mu akp mitingi resimlerini paylaşan ve bunları dünya liderliğine(!) delil gösteren. o alandaki herkese siktireceksin bunları. siktirirken de dünya neye denir, ne kadar büyüktür, kaç milyar insan barındırır, yaşadığı ülke yüzölçümü ve nüfüs bakımından kaçıncı sıradadır felan öğreteceksin.
  • (bkz: hz. muhammed)
    edit: cok hizli bir sekilde zamanin otesine giden bir entry oldu. hz muhammed den sadece dini anlayan insanlarin yanilgisi diyorum. gunde 5 vakit, allah tan sonra adi hala en cok soylenen, tekrarlanan tek kisi sadece hz muhammed dir. ister ateist olun, ister dindar, bu gercegi degistiremezsiniz. hangi dunya liderini, gunde 5 defa aniyorsunuz. ayrica bu tesbit sahsima ait degil, ataturk'e aittir.
  • dünyanın en gereksiz makamıdır.
  • (bkz: mesut özil)
  • attan düşen değildir.
  • ilüzyon yaratmadaki başarınıza bağlıdır.

örneğin tüm kuzey kore halkı, devlet başkanlarının dünya lideri olduğu sanrısında. bu ilüzyonu sağladığınız sürece ülkenizde bir dünya lideri, bir über şahsiyet olarak görülürsünüz. gerçekte dünya üzerinde kimin hakim olduğu halkınızın umurunda olmaz.
hesabın var mı? giriş yap