• dünya için bilemem ama türkiye için gayet mantıklı bir önerme. baş zebaniden belli değil mi?
  • film senaryosudur ve sadece hayal ürünüdür ergenlerin çıkardığı sözdür
  • dünyanın kendisinin cehennemi olduğunu farketmeme sonucu ortaya atıldığını düşündüğüm fikir.
  • dünya'nın da adaletli olmamasından mütevellit buranın da bir cehenneminin olmasını gerektirir.
    *
  • her geçen gün git gide inandığım fikir. bu dünya cehennem. önceki hayatımız, bu cehennem ardından da cennet. iyi insanların erken ölmelerinin sebebini buna bağlamak istiyorum. iyi insanların bu cehennemde daha fazla azap çekmelerine izin verilmediğine inanmak istiyorum.
  • dünya tanrı'nın yarattığı gezegen modellemelerinden sadece biri. başarısız olduğuna kanaat getirince elini çekip bür başkasına yöneldi. onun akıbetini ya da bizim kaçıncı kobay gezegen olduğumuz belli değil.
  • hayat çok kötü yaf kimse beni anlamıor kafama sıkıp gitçem of ya
  • hep iddia edilen bu değil midir zaten? dinler ”günah” işleyip cennetten kovulduğumuzu söylemez mi zaten? bu dünyada olmamışlığımızı tamamlayıp yani çeşitli sıkıntılar ile tekamül etmemiz ve sonra bizi “güzel” bir yerin beklediği söylenmez mi hep? din ya da metafizik fark etmez, hep söylenen budur. bir deist olarak tekamülümü tamamlayıp farklı boyutta bir evrene geçeceğimi düşünmekteyim. dikkatli bakıldığında bu dünya, arada ağzımıza bir kaşık bal çalsa da cehennemden farksız.
hesabın var mı? giriş yap