• stories özelliği geniş bir kütüphane ile hizmete girmiştir.
  • ispanyolca öğrenme konusundaki müthiş azmimin güzide meyvesi olan 68 days streak'ımı iş değişikliği gibi hayatımın komple değiştiği sıralarda motivasyonum ile birlikte kaybettim.bu işin sırrı azim ve sürekliliktir arkadaşlar.siz gerçekten yeni bir dili öğrenmek istedğinizde karşınızda hiç bir şey duramaz.asla pes etmeyin,duolingo oldukça yeterli ve güzel bir uygulamadır.
  • senin kadar düşünceli arkadaşlarım yok be duo. “selam! seni özledim” şu cümleyi başka birinde duymak için neler vermezdim
  • bir dili yeni öğrenmeye başlayanlar için pratik yapma konusunda yardımcı olabilecek bir app. çerez gibi zaten. insanı sıkmaz.

güzel yanı ücretsiz bir uygulamadır. ileride ‘tamam buraya kadar geldin, pamuk eller cebe’ demeyecek.
    bunun yanı sıra web’te hikayeler ve podcastlar da var.

2 yıl sonra edit büdüt: artık ücretli olmuş. ücretsiz de kullanılıyor ama canınız bitince anca eski konulardan tekrar yapılabiliyor.
  • basit ve temel düzeyde bilgi veren uygulama. çok fazla bir şey beklemeyin.

bununla olmayacak. bir yolunu bulup şirket kanalı ile abd'ye gitmem gerek. çünkü benim ingilizce konuşabilmem lazım işimden dolayı.

türkiye'de ne programı kullanırsan kullan, hangi kursa gidersen git 24 saatin 23 saati türkçeye maruz kalıyorsun. eh hali ile ingilizce de tarzanca seviyesini pek geçmiyor. türkçeyi kullanmaman devamlı ingilizce konuşup, okuman ve yazman lazım bir öğrenme eşiği geçilene kadar. o da bu ülkede imkansız.

kelime ezberlemeler, gramer çalışmalar falan tek başına çok yetersiz. elin amerikalısı, ingilizi karşında akıcı şekilde konuşurken far görmüş tavşan gibi bakakalıyor insan.

önce adamın dediğini doğru anlayacaksın da, sonra kafanda türkçe bir cevap şablonu oluşturup onu ingilizceye çevireceksin de bilmem ne. ölme eşşeğim ölme.
  • (bkz: #98473622) sen en temel yabancı dil kuralı olan "konuşurken türkçe düşünmeyin" kuralını uyma, sonra gel güzelim uygulamaya laf at. o far görmüş gibi kaldığın amerikalılarla muhattap olacaksın "şirket kanalı üzerinden" gideceğin amerika'da. senin gibi tipler orada da türk arkadaşlar edinip öğrenemiyor bilgine :d
  • bu aralar takıntı seviyesinde günde 3-4 saat vakit geçirdiğim uygulama. çok yararlı fakat geniş zamanda toplam 5 taca gelene kadar 80 ders var, o kadarı da abartı. her derste aynı şey soruyorsun zaten.
  • üzerinden ispanyolca öğrenmeye başladığım uygulamadır. beklediğimden çok daha faydalı çıkması beni şaşırttı.

kullananlara küçük bir tavsiye: imkanınız varsa websitesi üzerinden çalışın. derslerde çok daha hızlı ilerleyebilirsiniz.
  • bu aralar kafayı ingilizce ile bozduğum, günde dört saatimi verdiğim cağnım uygulama.
  • çekçe çalışıyorum buradan bir süredir. çek öğretmen arkadaşlar birçok yanlış olduğunu söylediler. hala çalışıyorum ayrı konu. rosetta stone daha sağlıklı gibi.
hesabın var mı? giriş yap