• ilk kez marullu salata yediğim zamanı hatırlıyorum. küçüktüm, ilkokula bile gitmiyordum. hafif pul biberli, limonlu bir mevsim salatasıydı. o kadar sevmiştim ki marulu. adını öğrendim annemden, sonrasında sürekli marullu salata istedim. çok geçmedi, mevsimi bitti. sonraki yıllarda ise sıradanlaştı. marul zaten, malumunuz, yok aslında bir özelliği. ne aroması var adamakıllı, ne de kokusu. niye o kadar sevdiysem.
  • bu akşam yemekhanede, prefabrik yemekhanenin tavanlarını, yapısını ve kalabalığını inceleyip, suratında pişkin ve hınzır bir tebessümle arkadaşlarına “ğekâğnın ağurası çok oşuma gitti” deyip, sonra da osuracakmış gibi hafiften yana kaykılarak, suratında gevrek bir sırıtışla, arkadaşlarıyla beraber yemekhanedeki kızları kesmeye başlayan delikanlı, şu hayattaki en büyük hayalim bir gün sendeki şu kafayı yaşayabilmek, bilesin.
  • yarın evleniyoruz vee ben çok mutluyum.

hep kötü şeyler yazılmış azıcık içimiz açılsın istedim:)
  • zor. çok zor.
  • ne diyeyim simdi? vaktiyle beni gereksizce terk edip, ikimize de muhteşem bir yalnızlik hazirladin. simdi fotograflara bakiyorum da gülen yüzlerimizin ardindaki derin mutsuzluğumuz gözlerimizle kendini ele veriyor. gururumuzdan sağa sola da derdimizi anlatamiyoruz. biliyorum, hayatin anlamini aramaya koyulduk, bir sihirli degnegin cikip bir anda her seyi muhtesem hale getirecegi o gunu bekliyoruz. ama galiba bosuna bekliyoruz... pismanligi fark etmemiz icin sanirim bir 10 yil daha gecmesi gerekiyor. ömrümüzden gitmesi gerekiyor...
  • nefretimden uyuyamıyorum. umarım beni içine soktuğun cehennemi tatmadan ölmezsin. elbet devran döner. gün gelir hesap döner.
  • insanların öncekileri değişir, bu normaldir!
    normal olmayan bunun öyle olmadığına inanmak ve karşındakini de inandırmaya çalışmaktır...
  • rahmân ve rahîm olan allah'ın ismiyle.
    1- yaratan rabbinin adıyla oku!
    2- insanı bir kan pıhtısından yarattı!
    3- oku! rabbin sonsuz kerem sahibidir.
    4- o rab ki kalemle yazmayı öğretti.
    5- insana bilmediği şeyleri öğretti.
    6- hayır! doğrusu (kâfir) insan azgınlık eder.
    7- kendisinin muhtaç olmadığını zannettiği için.
    8- muhakkak ki dönüş mutlaka rabbinedir.
    9-10 - namaz kıldığı zaman, bir kulu engelleyeni gördün mü?
    11- gördün mü (ne dersin?), ya o (kul) doğru yolda olur,
    12- veya kötülüklerden sakınmayı emrederse?
    13- gördün mü, ya bu (adam, hakkı) yalanlar, yüzçevirirse,
    14- o adam, allah'ın kendini gördüğünü hiç bilmiyor mu?
    15-16 - hayır, hayır! eğer o, bu davranışından vazgeçmezse, and olsun ki biz, onu perçeminden, o günahkâr ve yalancı perçeminden tutup cehenneme sürükleriz.
    17- o zaman o taraftarlarını yardıma çağırsın.
    18- biz de zebanileri çağıracağız.
    19- hayır, sakın onu dinleme de, secde et ve yaklaş!

isteyenler için arabic

bismillahirrahmânirrahîm.
    1- ıkra' bismi rabbikelleziy halak
    2- halekal'insane min 'alak
    3- ıkre' ve rabbükel'ekrem
    4- elleziy 'alleme bilkalem
    5- allemel'insane ma lem ya'lem
    6- kella innel'insane leyatğa
    7- erra a hustağna
    8- inne ila rabbikerrü'câ
    9- eraeytelleziy yenha
    10- abden iza salla
    11- eraeyte in kane 'alelhüda
    12- ev emara bittakva
    13- eraeyte in kezzebe ve tevella
    14- elem ya'lem biennallahe yera
    15- kella lein lem yentehi lenesfe'an binnasıyeh
    16- nasıyetin kezibetin hatıeh
    17- felyed'u nadiyehu.
    18- sened'uzzebaniyete.
    19- kella la tütı'hü vescüd vakterib
  • geçenlerde epeydir görmediğim eski bir arkadaşımla karşılaşınca da gözlerinin içine bakıp,nasıldın? dedim. insan epeydir görmediği arkadaşlarına nasılsın değil,nasıldın demeli...
    nasıldım?
    nasıldın?
  • "sen yeter ki içinden de olsa bir seni seviyorum de; benim kulaklarım çınlasın kafi."
hesabın var mı? giriş yap