• sevgili ampul abi;

böyle bir şey var! amına koyayım ki var! sadece bizim evde yaşatılan bir gelenek bu. düşün işte ampul abi, sözlükte bile yok ama bizim evde düzenli aralıklarla gerçekleştiriliyor bu ayin :/

sevgiyle kal
    kaba

üstüme gelmeyin lan, perde astım!!
  • "sürüyosunuz o ellerinizi ayaklarınızı kapılara duvarlara leşşşş gibi..
    sonra anne temizlik hastası oluyo! beş parmağının izini çıkardım duvardan daha hala konuşuyosun!"

bayram öncesi temizliğinde bir annenin yürekler dağlayan feryadı..
  • zevklidir. ben severim en azından. dert tasa alır, cillop gibi çıkar duvarın gerçek rengi ortaya. sulandırılmış domestoslu su iyidir ama zor lekeli yerler varsa cif ile yapılmalıdır.
  • kimi evlerde bir ceza sistemidir. fırsat kollayan anne bir güzel sildirir duvarları. üç aşamalı bir işlemdir. önce deteryanlı su, sonra durulama ve kurulama. aslında iyi bir kol aktivitesidir. cilala parlat halt etmiştir yanında.
  • başak burcu annelerin daha sık yaptığı temizlik türü... bunu bana kitaplar değil, hayat tecrübem öğretti!
  • duvarda göz alıcı bir parlaklık elde edilmek isteniyorsa arap sabunuyla yapılmalıdır.
  • merdiveniniz yoksa sandalyenin ustune yastik koyup, onlarin ustune cikmak, sonra da dengeyi kaybedip yere ucmakla sonlanan kazanin asil nedeni.
  • saten boya isimli gerzek boya ile boyanmış evlerde daha bir şevkle gerçekleştirilen faaliyet.
    bu manasız boyayla boyanmış duvarlar, bir adet merdiven, bir kova su, az biraz çamaşır suyu, sağlam bir bez ve bu görevi itinayla denetleyerek kaçırılan noktaları işaret edecek bir anneye ihtiyaç vardır.
    yerine göre anneyi miyagi san gibi düşünerek havaya girip kol ağrısını unutmaya çalışmak faydalı olabilir.
    lise bitene kadar abi kardeş birer karate kid olamadıysak bu da annemin ayıbıdır artık. işin biraz da tekniğine yönelmeliydi.
  • askerde görülen bir türü ve serbest çağrışım birleşimi ile huzurlarınızda;
    (bkz: duvar sikmek)
hesabın var mı? giriş yap