• dvd'lerinden birkaçı ortadan kaybolduğunda farkına varmayan, geri getirildiğinde ise; ne zaman aldın lan bunu diye ayar veren insandır.
  • dvd arşivi yapıyorum 2004'ten beri ve kimilerinin dediği gibi götümde falan patladığını da düşünmüyorum. en çokta blu-ray çıktı bir yerlere kaçacak olayına takılıyorum. inception filminin orjinal dvd'sini aldım ve lcd tv'de izledim, lcd diyorum çünkü blu-ray'i de aynı ortamda izledim ve arada öyle ciddi bir fark göremedim sonuçta dvd denen meret 480p ki bu da az buz bir çözünürlük değil. ne zaman ki blu-ray fiyatları düşer iyice yaygınlaşır o zaman onu da arşivlemeye başlarız. dvdlere ne olur diye bir korkum yok çünkü onlarda da görüntü gayet güzel ve arşivde ki yerlerini korurlar.
  • bu benim. sevdiğim kişilerin filmlerini toplarım. türk sinemasında az biraz sevsem dahi alır eklerim arşive. hatta elinde dvd olup kullanmayanlar varsa alırım bir hediyenizi kısaca. hala filmleri dvd den izleyen biriyim. süs olsun diye almıyorum yanii.
  • her biri farklı renk üç disk kalemi alıp malum ortamlardan çekilen pc oyunlarını isimleriyle , arşiv sıra numarasıyla ve de "bronze games" etiketiyle cafcaflı şekilde arşivleyen şahsımdır. tasnifi , ziplemesi , diske çekmesi için bayağı bir zaman harcamıştım. disk çantasını ara ara açar yoklarım , özlediğim oyunları da kurar oynarım. elimin altında böyle bir arşivin olduğunu bilmek beni mutlu ediyor.
  • arkadaşları tarafından potansiyel korsan cd satıcısı olarak gözüken ve paylaştığı zamanda para alamayan kişiliktir.
  • 40-50 yıl öncenin plak koleksiyonu yapanları gibi nitelenebilirler.

ancak şu var ki, plak iyi korunduğunda binlerce yıl sağlam kalabiliyorken, dvd/cd için bu durum söz konusu değil. en kalitelisi bile ne kadar iyi korursanız koruyun 20-30 yılda okunmaz hale gelebiliyor.

üstüne, dvd/cd'ler o kadar hassas ki, en ufak çizikte okunmaz oluyorlar. onarması da neredeyse imkansız (veya çok çok zor) oysa plaklar çizilse, düşse, toza toprağa karışsa dahi rahat rahat okunabiliyorlar biraz hışırtı yapsalar bile.
  • blu ray in yayginlasmasi ile elindeki 400 küdür dvd ye ek olarak blu ray biriktirmeye baslayacak olan insandir. cocuklarima miras birakcam hedefim 1000 dvd.
  • arşiv yaptığını herkese söylememesi gereken insandır. zira ;

- kardeşim şu fimleri bana da versene izleyip geri vereyim;

gibi abuk isteklere boyun eğerek arşivi herkese açtığına pişman olacak, götü başı kırık dvd filmlerine yas tutacaktır.
  • o dvd ler gotune kacacak kısıdır. bır keresınde hugh heffner ı ızlemıstım tv de. adamın ınanılmaz buyuk bır vhs fılm arsıvı vardı. sırf bunları dvd ye cevırsın dıye bır adam tutmus ve bunları tasnıf ettırıyordu. sımdı sorun dvd cozunurlugu falan degıl. kac kısının evınde vhs ıcın vıdeo oynatıcı var? veya kac kısının evınde muzık kasetı ve kasetcalar var? ama bır zamanlar her evde vıdeo oynatıcı vardı. nerdeyse muzık cd lerı bıle yok oluyor mp3 sayesınde. yakında mp3 de bıtecek baska bırsey gelecek. 10 sene sonra butun dvd arsıvımı bır cıpte toplayabılcem belkıde ama bır zaman gelecek o dvdlerı oynatacak bır cıhaz bıle kalmayacak ortada. aynı sey bluray veya onu takıp eden teknolojı ıcın de olacak. sonucta kısır dongu.
  • for example - me :d
    ne gerek var bilmiyorum ama yapıyorum ağzını kırıyım ...
hesabın var mı? giriş yap