aynı isimde "e-sim (oyun)" başlığı da var
  • (bkz: embedded sim)
    (bkz: e-sim (oyun))
    (bkz: esim)
  • 2023 yılında bankaya gitmeden banka hesabı açılabiliyor ama elektronik sim bayiye gitmeden bayiye sakal atmadan alınamıyor.
    böyle bir şey yok!
  • çift telefon taşımaktan yorulanlar için güzel bir çözüm gibi görünse de iş telefonunuz ve özel telefonunuz aynı anda açık/kapalı olduğundan 7/24 ulaşılabilir olmak gibi kötü bir yanı var.

yani özel telefonum açık kalsın ama iş telefonumu kapatayım, hafta sonu aramasınlar gibi bir çözüm yok gibi görünüyor. en azından iphone'da.

edit: varmış. sabrı nedeniyle @atarcan'a özellikle teşekkür ederim.
  • ilk çıktığından beri neden şunu yurtdışına çıkmadan önce online alamıyoruz diye merak ettiğim sim teknolojisiydi

nihayet son yıllarda online e-sim uygulamaları fazlalaştı da fiziki sim tak çıkar derdi olmadan yurtdışında rahatça kullanabiliyoruz

son olarak kullandığımız airalo da bunlardan biri, tavsiye ediyorum.

bu uygulamadan 3 dolar indirim için referans linki, dileyenler için:https://ref.airalo.com/vbia

başka bir alternatif de eskimo referans linki (500mb fazladan data ekliyor)
  • hayat kurtaran teknoloji.

bazı ülkelerde yabancı biri için yerel hat almak tam bir işkencedir. bu tarz durumlarda gerçekten hayat kurtarıcı olabiliyor.

şimdiye kadar airalo kullandım, memnun kaldım. yalnızca japonya’da iyi değildi. orada da ubigi kullandım.
  • çin anakarasından gelen telefonumda olmayan özellik. işin kötüsü dünyanın geri kalanındaki tüm modellerde var hatta amerikadakinde normal sim yok.
  • türk telekom bayisie gittiğim ama açtıramadığımdır. (bkz: btk) e-sim onaylarını kapatmış birkaç gündür. kırsalda yaşayan biri olarak sırf bu iş için şehir merkezine geldim. işimi yapamadan dönüyorum. 2023 dünyasında şu iş için bayiye gidiyor olmak ayrı bir utanç ama e-sim onayı vermeyen btknın yaptığı da bir rezalet!
  • yurtdışı telefonların 4 ay süresi dolunca millet e sim ile 4 ay daha uzatmasın diye btk engellemiş. şu sıralar e sim geçişi yok.

herkesi 20 bin lira domalmaya… pardon vermeye itecekler anlaşıldı.
  • (bkz: redteago) uygulamasını indirerek 1.5 usd karşılığında herhangi bir telekom bayisine gitmeden ek ücret ödemeden e sime geçiş yapabilirsiniz.
    uygulamayı nasıl kullanacağınızı şu youtube videosundan takip ederek yapabilirsiniz.
    üstelik promosyon kodu ile 3 dolarak kazanarak bu işlemi 2 defa ücretsiz yapma hakkına sahip oluyorsunuz.
  • (bkz: mobimatter)
hesabın var mı? giriş yap