şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kişisel görüşüm bu oyunun tutacağından yana
  erepublik denen oyunda birçok kişi versiyon 1 zamanını özlüyordu ki bu oyun erep v1 gibi görünüyor.

  http://e-sim.org/lan.9589/

  oyun 6 level olduğunuzda 5 gold ödül veriyor ve eğer bir referans linkinde üye olmuşsanız 2 gold fazladan veriyor.
 • şuan oyunun 7. günü ve ülkeler yavaş yavaş ekonomilerini düzeltmeye başladılar. özellikle aktif oyuncu sayısı yüksek olanlar. ilk 5 ülke sıralaması şuan bu şekilde;
  1 - bulgaria (1.125 oyuncu)
  2 - serbia (794 oyuncu)
  3 - lithuania (685 oyuncu)
  4 - turkey (621 oyuncu)
  5 - indonesia (545 oyuncu)

  oyuna türkiye'nin marmara bölgesinde başlamanızı tavsiye ederim. yüksek petrol üretimi olduğu için iş bulmanız daha kolay ve üretimleriniz daha fazla olur.

  oyunun temel mantığı; bir vatandaşı yönetmektir. (daha önce oynayanlar varsa erepublik'e benziyor) günlük antrenman ve çalışmanızı yapıyorsunuz. kazandığınız para ile ekmek veya silah alıp savaşıyorsunuz. tabi bunlar en temeli ve genellikle oyuna fazla vakit ayıramayanlar içindir.

  oyun içerisinde şirket kurup işçi çalıştırabilir, milletvekili veya cumhurbaşkanı olabilirsiniz. diğer pazarlardan ürün alıp başka bir yerde satarak veya monatary market denilen para piyasasında yerde döviz alış-verişi yaparak para kazanabilirsiniz.

  kendi gazetenizi kurup makaleler yazabilir, fikirlerinizi diğer oyuncular ile paylaşabilirsiniz veya seçim önce kendi propagandanızı yapabilirsiniz.

  oyun içerisinde 9 adet madalya var ve her biri 5 gold ödüllüdür.
  congressman medal - milletvekili olduğunuzda gelir.
  presidental medal - cumhurbaşkanı olduğunuzda gelir.
  hard worker medal - 30 gün aralıksız işte çalıştığınızda gelir. (farklı şirketlerde çalışmanız bu sırayı bozmaz)
  society builder medal - 10 arkadaşınızı oyuna üye yaptığınızda gelir. (arkadaşlarınızın en az level 6 olması gerekiyor.)
  super soldier medal - her 600 str kazandığınızda gelir.
  battle hero medal - cephede en fazla hasarı verene gelir. (tüm cephe değil cephenin tek bir roundunda)
  resistance hero medal - işgal edilmiş bir bölgede isyan başlatır ve başarılı olunursa gelir.
  media mogule medal - gazetenizin her 100 abonesinde gelir
  tester medal - bir bug bulduğunuzda yönetime bildirin ki onlarda size bu madalyayı versin
 • erepublik tarzı bir oyun. ama daha sessiz sakin ve gerçek parayı işin içine karıştırmayan bir yapıda görünüyor şimdilik. oyuna şans vermek ve 2 bonus gold kazanmak isteyenler şuradan gelebilir:

  http://e-sim.org/index.html?lan=9616
 • erepublik ilk başladığında nasıldı acaba diye meraklananlar ve oyuna uzun süreli devam etmeyi düşünenlerin şimdiden başlaması gerektiğini düşünüyorum.

  referrer linkimizi de verelim:
  http://e-sim.org/index.html?lan=9616

  türk vatandaşı olmanızı önermem. zira yönetim falan yok ve türkiye'nin yalnızca iki bölgesi kaldı şu an. polonya ve bulgaristan yine en büyük ülkeler. oyunla ilgili faydalı bilgiler için http://wiki.e-sim.org/en/main_page/turkey adresinde, soldaki search bölümüne /turkey yazarak aratırsanız, makalelerin türkçelerine ulaşabilirsiniz.
 • http://e-sim.org/lan.57589/
  suradan uye olunarak ben denizide mutlu edecek olabilirsiniz.
 • erepublik'ten bıkanlara, yeni bir online oyun arayanlara çare olabilecek bir oyun. ilk haftada kaydolmuş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, oyun muazzam gelişme gösterdi ve göstermeye devam ediyor. stürkiye olarak sizi bu güzel oyuna bekliyoruz. sanal alemde de olsa devlete (ve birazcık da bana) yardım etmek isteyenler şu link'ten kaydolabilirler:

  http://e-sim.org/index.html?lan=9616

  başkan yardımcısı olduğum için her türlü konuda her türlü yardımı yapabilirim. tek ihtiyacımız aktif vatandaşlar.
 • erepublik'de olduğu gibi gerçek para ile altın alımı varsa erepublik bokunun lacivertidir hiç bulaşmayın.

  edit: ipwn'den gelen bilgiler doğrultusunda gerçek para oyunun ekonomisine ve savaşlarına etki etmiyor. yukarıda yazdıklarım geçersizdir. refim: http://e-sim.org/lan.108969/
 • secura ismiyle taze bir realm açmış değişik bir oyundur. ilk realmi kapatacağı rivayet edilmektedir lakin ne kadar doğrudur bilinmez. ikinci realme ise şuradan kayıt olarak ufak bir yardımda bulunabilirsiniz.
  http://tinyurl.com/cq4gu2f
 • gün içinde çok vakit almaması ama oynadıkça inceden sarmasıyla bu aralar favorim olan oyun. günde 5 dakika oynayarak karakterinizi mutlu mesut geliştirebiliyorsunuz. ama yok ben çok çalışıp çok kazanmak istiyorum derseniz;

  http://secura.e-sim.org/lan.33733/

  adresinden kayıt olarak ilerde şirket kurmanıza yarayacak goldları cebe indirebilirsiniz.
 • bu oyunun gerçekten çok güzel işler yapabilecekken bok olması, kod yazmakla bir iş projesini yürütmenin ne kadar birbirinden farklı şeyler olduğunu gösterir kanımca. gerek daha fazla para kazanma arzusu, gerekse o paranın tekrar oyun üstüne harcanıp, oyunun geliştirilmek istenmemesi yüzünden artık ne yazık ki yöneticilerinin bile ilgilenmediği alelade bir site haline geldi.