• bmw nin en sorunsz ve dertsiz kasalarındandır.
    1.8 litre hacimlisinden 5.0 litre hacimlisine kadar bir yelpazede motor seçenekleri vardır.
    6 silindirli düz sıra motora sahiptir.
    bildiğim kadarıyla vanos sistemi ilk bu kasalarda bulunur.
    uzaktan kumanda anahtarının pili çıkarılırda beş veya on dakika beklenirse artık arabayı uzaktan kumanda ile açamazsınız.
    bu durumda anahtarı kapıya sokup açtığınızda arabanın kornası dat dat dat diye çalmaya başlar ve bir kaç dakika çalıp susar.
    içeri girip marş basmaya çalışırsanız araba çalışmadığı gibi (immobilizer devrede artık),alarm tekrar çalar ve bir müddet sonra susar.
    ama araba mal gibi kalmış haldedir ve bu durumdan kurtarmak için şu adımları yapmanız lazımdır.
    arabayı açın ve binin kapıları kapatın.
    anahtarı 2 nci kademeye getirin ve öylece 15 dakika bekleyin.
    alarm çalacaktır ve susacaktır aldırmayınız.
    15 dk sonra araba çalışır ve alarm da devre dışı kalmıştır.
    ama hala anahtar sisteme tanıtılmamıştır bunu tekrar tanıtmak lazımdır arabayı uzaktan kumanda ile açmak için.
    bundan kelli araba artık klasik yoldan açılıp kapatıldığı taktirde (yani anahtarı kapıya sokmak suretiyle) araba çalışır ama alarm devrede değildir.
    alarm mı tekrar devreye sokmak için aküyü söküp takın ama önce anahtarı tanıtınız.
    not: bu arada alarmı susturmak için kaputu açıp sigortaların hepsini sökseniz bile alarm çalacaktır.
    alarmın kornasının kablosunu keseyim derseniz kesemeyeceğinizi de göreceksiniz çünkü kablolar gizli saklı .
    kornaya bir şey dürteyim de çalmasın derseniz bu da olmuyor
    hepsini denedim.
    durum budur
  • ilk satın aldığım otomobildi. farları iyi aydınlatmaz, arada öksürüğü tutardı. hurdacılarda çok gezdik. organ nâkli otomobiller için insanlardan çok evvel başlamıştır. kapı çıtasıdır, gösterge panelidir, fan termiğidir. türlü.

güzel otomobildir yalnız. gemi gibidir. önce uzun burnu döner. ara kol dayaması radyosuna dek uzanır. seksen litredir akaryakıt deposu. uçaktan hâllicedir. yaylı aat arabası gibidir. yolda yormaz.

senelerce trafikte denk gelince takip ettim. azaldılar.

en son erdal tosunun en son görüntüsünde gördüm. zevkli adammış. artık trafikte görmesem de olur.
  • çok sıkı arabadır. bugün bile bastın mı onun gibi dengeli duran, virajı yercesine geçen araba pek azdır.
  • 1800cc, 2000cc, 2500cc, 3000cc ve 3500cc lik motorlarla donatılmıs kasanın kodudur. 1800cc, 115hp guce sahip m40 motor, 1.5 tonluk bu kasayı hareket ettirmekte oldukca zorlanmakta, hareket ettirebildiği taktirde 2500cc lik 6 silindirli motorla aynı yakıt tüketimini tutturabilmektedir.

edit: amerika pazarında v8 3.0, v8 4.0 ve son olarak v8 4.4 gibi hayvani motorların da bulunabildiğini ogrenmis durumdayım. 4.4 v8 motorlu olan 6 ileri düz şanzıman ile alındıgı taktirde tadından yenmez bişeylereadf324t. heyecan verici.
  • bir tanesini babam için revize ettiğim, sonrasında kendisinin bel probleminden dolayı satmak zorunda kaldığım unutulmaz 5 serisi'nin gövde kodu.

doğasındaki 'rus hayvanlığını' çok özlüyorum

http://ismailterzi.com/2016/08/25/tbt-bmw-520i/
  • ne zaman bu aletlerden siyah veya füme renk görsem aklıma rus mafyaları geliyor... puslu bir gün, dar sokaklar, dediğim renk e34'ten inen 5 tane siyah takım elbiseli adam ve sonunda basılan mekan. ardından tekrar arabaya biniş ve atmosferik motor sesi, buram buram. acaba çok mu grand theft auto serisi oynadım çocukluğumda bilmem.

ha bak natalia imbruglia'nın shiver klibine de konu olmuş e34'ümüz rus mafyasıyla;
    http://www.youtube.com/watch?v=zwad_ag9q0e

evet evet bmw'nin ürettiği en seksi aletlerden, kesinlikle.
    http://www.bmwblog.com/…ads/25491_1256216493591.jpg
    http://photos.evo.co.uk/…45/car_photo_322510_25.jpg
  • hollanda'nın güneyini baştan başa doğudan batıya doğru geçen otoban. bir ucu almanya'da diger ucu belçika'nın batı sahillerinde son bulur. antwerp limanını almanya'nın sanayi bölgesi ruhrgebiet'ine bağladığı için yol üzerinde kamyonu tırı boldur. trafik sıkışıklığına pek denk gelmediğim (gelen var), rampasız, açık manzaralı keyifli bir otobandır. 1.5 saat içinde üç ülkeden geçersiniz.

yolun üzerindeki önemli şehirler antwerp, eindhoven, venlo'dur doğuda duisburg yakınlarında sonlanarak a40'a bağlanır.
  • benim tarafımdan sahip olunan bmw kasası. ilk kullandığım araba olmasa da şu ana kadar en uzun ve en keyifli sürüşlerimi yaptığım araba bu araba. yaşından dolayı ufak tefek arızalarıyla uğraştırır ama seversen keyfine doyamazsın.
  • sonunda. uzun zamandır hayalini kurduğum ve sahip olduğum arabam. 94 model 5.20i.
hesabın var mı? giriş yap