• türk evi'nde ezelden var olan gusülhaneleri önce modern konut tipolojisine almayıp, sonra elin adamı yapınca tekrar ithal edip plan şemalarına dahil etmek olağanüstü bir başarı!

iki kişinin yaşadığı konutlarda kilere evrilse de, kullanımının yaygınlaşmasından yanayım.
  • evlenene kadar derdim ki, ulan ne numaralar dönüyodur şu ebeveyn banyosunda öhhöm, hayal gücü çok geniş tabi seksuel anlamda o zamanlar, çevirmeli döndürmeli neler düşünüyor insan..

şimdi evlendik işte diyorum ki, sikeyim anasını, odayı bok yere daraltmış amınakodumun gereksiz lavabo irisi.

insanoğlunda kafaya bak, nerden nereye..
  • eskiden her odanın ayrı banyosu varmış. bizim köy evinde bile odanın köşesinde bir banyo bulunuyor. çok da matah birşey değil yani.
  • eski çocuklara çaktırmadan yeni çocuklar yapmak için kullanılan bölme. su sesi güzel bir beyaz gürültü kaynağı zira.
  • bir evdeki en güzel şeylerden biridir. gizli bir sığınak gibi sadece sizin kullandığınız yegane mekandır evdeki. küçğk evlerde iptal edilip dolap olarak da kullanılır.
  • aha da benim aklıma gelen şeyi çok güzel karikatür yapmışlar. ilgili karikatür
  • inanılmaz konfor sağlayan banyo. oda adeta evde yaşayan diğer üyelerden bağımsız bir ev gibi oluyor. duş jellerin, parfümlerin, ağdan cımbızın ne varsa ortalıkta durabilir. bir de odanın mini bir mutfağı ve bağımsız bir kapısı olsa tadından yenmez. *
  • (bkz: hamamlık), yüklük
    (bkz: gusülhane)
  • evli olmayanların * * böyle bir banyoya sahip olmalarının zina sayılacağı, evli ve çocuksuz çiftlerin * kapısından girmemesi gereken, evli ve çocuklu çiftlerin ise * * o banyoyu kullanmalarının analarının ak sütü gibi helal olacağı ve içerisinde "biz sevişiyoruz çünkü daha önce seviştik ve çocuk oldu bakın" diye bağırabilecekleri banyo. *
  • bir çok evde amacı dışında depo olarak kullanılan mekan
hesabın var mı? giriş yap