şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yüksek lisans tezini meral özbek 'in danışmanlığında hannah arendt'in politika ve yurttaşlık anlayışı üzerine yapmış olan siyaset bilimi kökenli araştırma görevlisi. şu sıralar doktora dersleriyle boğuşmakta olan "hiperaktif" insan. kedisever, sinemasever, koşusever, futbolsevmez... son bir yıldır gönlünün tarihe kaydığı rivayet edilmektedir.
 • msgsü sosyoloji bölüm odasının güleryüzlü insanı.her seferinde benden önce davranıp halimi hatrımı sorup beni utandırıyor.çıtı pıtı olmasına rağmen yaptığı işlerden başının kalktığını hiç görmedim.şöle bir bitsede tezi,yazısı v.s artık derslere girse,bizde gülen bi yüz görsek.
 • kocaman gülümsemesiyle bölüm odasından zaman zaman aldığınız tüm negatif enerjiyi yok eden insan.allah bölüm odasından eksik etmesin,eksikliğini göstermesin.öğrencilik hayatım boyunca gördüğüm en pozitif asistan kendisi.yorgunluğunu bilirim de asık suratlı halini hiç görmedim.
  (bkz: hersey solenmez ole acik acik)
 • msgsü'nün zımbırtı bülteni olan ayın izi'nde adı aykut türker olarak yazılmış sosyolog. durmadan koşar ve durmadan gülümser kendileri.hastasıyız mafya üyeleri olarak.
 • iki sene aynı takında antreman yaptığım. uzun yıllardır atletizmle uğraşan. bana boğaziçi 1896 takımına ilk katıldığımda cok yardımcı olan değerli büyüğümüz.
 • msgsü sosyoloji bölümü öğrenci kurtarma ekibi baş danışmanı.dünya iyisi,sevgi kelebeği,aşk böcüğü,yardım insanı...
 • aynı anda beş öğrenciyi yanlış ders seçiminden, otomasyon sorunundan, ders çakışması durumundan kurtaran, ders programından haber edebilen, bu esnada öğrenci işleri/fakülte sekreterliği/otomasyon işleri vs. gibi departmanlarla da telefonla konuşabilen insandır. bir de bir melek için fazla kanatsız bir sırta sahip.
 • kendisini yalnızca "dert annesi" olarak görmek, içinden çıkılmaz arendt metinlerindeki hakimiyetine ve bir de bunları yol tarif eder gibi rahat anlatmasına haksızlık etmek olur. doktorasını bitirsin de, koltuğumuzun altına çikolatamızı yerleştirip dersini dinlemeye gelelim.
 • kendisiyle hiç alakası olmayan bir yanlışlık hakkında soru sorarsınız anında cevabı gelir, yol gösterir. ders alamadan, tanış olamadan gidiyoruz fakat güleç yüzünü unutmayacağız.
 • msgsü sosyoloji bölümünde 16-17 döneminde güz döneminde toplumsal cinsiyet bahar döneminde modern toplumlarda suç ceza ve adalet dersini veren güler yüzlüdür iyilik meleği hocadır. notları tek tek okur okurken neden böyle aldığınızın açıklamasını yapar hiçbir şey o kağıtta yazan not değildir onun için sizin çabanızdır,bakış açınızdır olaylara getirdiğiniz yeniliktir size bakar sonra sizin ondan aldıklarınıza bakar. dersini bilinçsizce aldım ve bir gün mailine uyandığımda derse takip isterim,yazı isterim vs. dedi ilk başta korkuyorsunuz fakat kendisinin olaylara bakışı ve duru anlatışı olayı değiştiriyor. her konuyu gerek fotoğraflarla gerek filmlerle bazen sanat tarihi tadında tablolar üzerinden destekleyerek ilerliyor ki bu tadına doyulmaz bir deneyim veriyor. konulara bakışları o kadar geniş ki aynı konuyu amerikadan avrupaya ordan ortadoğuya kadar inceliyor. ertesi hafta bir bakmışsınız mikro düzeyde insan ismi sayıyorsunuz her bir ülkeden. kendisi bana yepyeni bir dünya görüşü kazandırdı çok severim.