şükela:  tümü | bugün
  • tam olarak, ece temelkuran'ın birleşik krallık kraliçesi elizabeth'ten tayyip'ten kurtulmak yardım istemesi hadisesidir.

"your majesty, please tell erdoğan ‘enough’ when he pops in for tea. ıf the queen adds her voice to the turkish people’s, we can inspire young people to stand up to evil".
  • artık iltica talebinde bulunabilir yoksa sonu can dündar gibi olacaktır bu saatten sonra.

kurtuluş elizabethde

(bkz: oyarlar bizi annem oyarlar)
  • hi ı am ece. the mean of my name is queen at turkey. you are a queen. that's similar for us. please help us.

böyle yazsın yarın gitsin pasaport memuru olarak başlasın.
  • ''i don’t want to exhaust you with my utterly unnecessary worries and annoying political elaborations''

yani demek istiyor ki; sizin yüce âliniz karşısında benim ne düşündüğüm ne kaygı taşıdığımın hiç bir önemi yoktur, çünkü siz gözümüzde bir tanrısınız, bizler sizin kullarınız, köleleriniziz bu dertlerimizle kapınızı çaldığımız için itiniz köpeğiniz olalım rahatsızlık duymayın.

yazının tamamını çevirmeye gerek yok. özetle; ingilizin karşısında ezik 5. sınıf ortadoğulu insan psikolojisi yaşayan bir mandacı kemalist zihniyeti.

edit: imla
  • seçimle yıkamadınız, başka yollarla yıkması için kimlere yalvarıyorsunuz? darbe sevici misiniz? demokratik insanlar değil misiniz? buyurun sandıkta konuşun ecnebiden yardım isteyip ecnebi çüküyle gerdeğe girecek kadar alçalmayın.
    abd ve avrupa'nın desteklediği abd'nin bize halâ vermediği f.g. ve fetöcüler ile denediler, ingiltere'de denesin bakalım başarabilecek mi?
    darbe yapmak kolay, darbeye karşı koymak zor, cumhuriyet tarihinde darbeye engel olunan, insanların demokrasi için canını feda ettiği başka bir dönem yok. (bkz: 15 temmuz 2016)
    adamlık seçimle geleni seçimle göndermektir, gezi ile, ağaç ile, darbe ile daha çok uğraşacaksınız. 16 yıl evvel suyu, elektriği olmayan binlerce köy vardı, hani köylü milletin efendisidir diyen sizler var ya işte onlara reva gördüğünüz hayat buydu, yolu dahi olmayan bir ülke diğer şeyleri de sayayım mı?
    yallah yunanistana.
  • "seçimle yıkamadınız, başka yollarla yıkması için kimlere yalvarıyorsunuz?" diyen aktroll'ün yarattığı tezat ile kahkahalara boğulduğum olay.

ulan gavat lord, reisiniz 3 gündür ne yapıyor oralarda?
  • türkiye'de kim takar kraliçeyi? bu kadar saçma bir şey nasıl yazılabilir? sen kimsin de başka bir ülkeden yardım dileniyorsun türkiye'deki insanlar adına?hangi akla hizmet amk? sabahtan akşama kadar "bu dolar falan hep ingiliz,amariğan,izrail oyunu" diyen adama bunu mu göstereceksin şimdi? aptal mısın sen? tüm muhalifleri senin gibi bir ezikle aynı sepete koyabilecek bir ortamı yaratma özgürlüğünü kim veriyor? en az hükümet kadar nefret ediyorum bu türkiye'deki gevşek liboşlardan.
  • ve kraliçeden cevap gelir (bkz: ece kim aq)
  • mandacı ülkeler ve içimizdeki mandacılık yanlılarından bizleri kurtaran mustafa kemal atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna şehit olan askerlerimizin, o yıllarda ödedikleri bedellerinin toplamına ne zamandan beri mandacı kemalist zihniyet denir oldu, be şeref yoksunları?