şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık iltica talebinde bulunabilir yoksa sonu can dündar gibi olacaktır bu saatten sonra.

  kurtuluş elizabethde

  (bkz: oyarlar bizi annem oyarlar)
 • hi ı am ece. the mean of my name is queen at turkey. you are a queen. that's similar for us. please help us.

  böyle yazsın yarın gitsin pasaport memuru olarak başlasın.
 • ''i don’t want to exhaust you with my utterly unnecessary worries and annoying political elaborations''

  yani demek istiyor ki; sizin yüce âliniz karşısında benim ne düşündüğüm ne kaygı taşıdığımın hiç bir önemi yoktur, çünkü siz gözümüzde bir tanrısınız, bizler sizin kullarınız, köleleriniziz bu dertlerimizle kapınızı çaldığımız için itiniz köpeğiniz olalım rahatsızlık duymayın.

  yazının tamamını çevirmeye gerek yok. özetle; ingilizin karşısında ezik 5. sınıf ortadoğulu insan psikolojisi yaşayan bir mandacı kemalist zihniyeti.

  edit: imla
 • "seçimle yıkamadınız, başka yollarla yıkması için kimlere yalvarıyorsunuz?" diyen aktroll'ün yarattığı tezat ile kahkahalara boğulduğum olay.

  ulan gavat lord, reisiniz 3 gündür ne yapıyor oralarda?
 • türkiye'de kim takar kraliçeyi? bu kadar saçma bir şey nasıl yazılabilir? sen kimsin de başka bir ülkeden yardım dileniyorsun türkiye'deki insanlar adına?hangi akla hizmet amk? sabahtan akşama kadar "bu dolar falan hep ingiliz,amariğan,izrail oyunu" diyen adama bunu mu göstereceksin şimdi? aptal mısın sen? tüm muhalifleri senin gibi bir ezikle aynı sepete koyabilecek bir ortamı yaratma özgürlüğünü kim veriyor? en az hükümet kadar nefret ediyorum bu türkiye'deki gevşek liboşlardan.
 • ve kraliçeden cevap gelir (bkz: ece kim aq)
 • mandacı ülkeler ve içimizdeki mandacılık yanlılarından bizleri kurtaran mustafa kemal atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna şehit olan askerlerimizin, o yıllarda ödedikleri bedellerinin toplamına ne zamandan beri mandacı kemalist zihniyet denir oldu, be şeref yoksunları?
 • ece temelkuran'ın iq seviyesini gözler önüne sermiş olay. bir de bu kadın türk halkını oryantalist abartılarla gavura anlatarak para kazanıyor. oysa ki türkiye gerçekleriyle alakası olmayan bir insan. dünya gerçekleriyle de alakası yokmuş demek ki. okurken cringe yaşadım. ne desek boş. türkiye'yi akp'ye mahkum edenler ellerinde şarap kadehleriyle, şömine başında anadolu'yu bilmeden anlatmaya çalışan, üstüne arsız bir tavırla anadolu insanının kaderine yön vermeye çalışan diplomalı boşluk dolduruculardır zaten. doldurdukları boşluk da anadolu'yu okumak isteyen batılıların ve yine kendileri gibi kalitesiz burjuvanın merakından doğan boşluktur. yaşar kemal gibi isimlerin yokluğunda oluşmuş bir boşluktur bu. hepsinin köküne kibrit suyu.
 • kol kırılır yen içinde kalır, bizi temsil eden kişinin itibarı ülkenin itibarıdır, sandık kurulur, sandıktan çıkan sonuca saygı gösterilir. meydan boş bırakılsın demiyoruz, yasal haklar çerçevesinde protestosu, muhalefeti yapılır ama ele güne yalakalanmak, yalvarmak ne!