şükela:  tümü | bugün
 • "(mastürbasyon sırasında) boşalma sınırına gelip boşalmadan durmak ve mastürbasyonu devam ettirmek" demekmiş.
 • sonrasinda agri verici seylere gebe aktivite.
  (bkz: blue balls)
 • ingilizce, mastürbasyonu* uzatabildiğin kadar uzatıp, her dönülmez* noktanın eşiğine geldiğinde elleri* ve fikri biraz uzaklaştırıp, his gidince yine devam ettiğin eylemler bütünü. blue balls olmamak için tabiki boşalmak ya da olağan miktardan fazla precumımsı salmak gerekir. düzenli olarak yapılırsa* kegel egzersizi kadar faydalı olabilip, prostat sağlığını koruyup, erkeğin penetrasyon, seks performansını artıracaktır gençler.*
 • seksi de mastürbasyonu da çok daha zevkli hale getiren hareket/hareketsizlik.
 • (bkz: orgasm denial)
  (bkz: cum denial)
  (bkz: bdsm)
 • sınıra gelip tekrar sakinleşmek ve sonra yine sınıra tırmanmak şeklinde devam eden mastürbasyon biçimi. cinsel enerjiyi yükseltip sonra onu bedene yaymak, canlılığın boşalarak birden düşmesini engelliyor. sürekli, yükselmeler ve sakinleşmeler aynı zamanda irade çalışmak için de güzel bir oyuncak. bıçak üstü gibi, kendini biraz hazza ya da zihinsel arzulara kaptırdığın anda çizgiyi kaçırıyorsun. tabii çizgiyi geçtiğinde de iş işten geçiyor, adeta bir kara deliğe çekilir gibi boşalmak kaçınılmaz oluyor. zorlayıcı ve bu yüzden de tahrik edici.
 • sadece mastürbasyon sırasında değil, herhangi bir cinsel aktivite esnasında boşalma noktasına iyice yaklaşılıp boşalınmaması haline verilen isim. türkçe bir tabiri var mı bilmiyorum, chicken translation yapmaya da lüzum görmüyorum.

  bunu bir egzersiz olarak performans arttırmak amacıyla düzenli yapan var mıdır bilmiyorum fakat hem çok heyecan verici hem de aslında yorucudur. buna hazzı ertelemek de diyebiliriz. kinksterlar bunu bir play olarak da yaparlar ki burada er kişinin isteği dışında gerçekleşmesi nedeniyle daha ikircikli hissiyatlar da uyandıracaktır. özellikle ön sevişme sırasında bunu yaşamak seksin daha keyifli olmasını sağlayabilir. tabi alışkın olmayan bünyelerde boşalamamaktan ötürü asabiyete de neden olabilir, uyarmış olalım. fakat baştan sona bütün hikayeye bakınca aşırı keyifli olduğunu belirtmek lazım.

  bu arada "hazzı ertelemek ne lan?" diyenlerinizi vanilla sky'ı izlemeye davet ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap