• şöyle gerizekalıların güzide örneklerini verebildiği itici edit türü. gördüğünüz yerde gebertiniz.
  • bu da okuyucusuna saygılı başka bir dostumuz.
  • kullanılması gayet mantıklı bir ibaredir. entry okuyan kişiler acaba yazar içeriği değiştirdi mi diye düşünebilirler. yazan kişi sadece yazım hatalarını düzeltdiğini belirtebilir. neden bu kadar eleştirildiğini anlayamıyorum.
  • doğru yazıldığında dahi anlamsız hareketken bir de "edit:imla" şeklinde yazanlar var. daha bugün gördüm.

noktalama işaretinden sonra boşluk bırakmak gibi temel bir kuralı dahi öğrenemeden imla editi yapmaya kalkıp maymun olan bu aptallara çok gülüyorum.

lütfen biraz kitap, gazete, dergi okuyun.
  • bu notu düşmeye utanırım ben ya. kime ne benim ne değişiklik yaptığımdan? peki ya utanmadan düşenler, neyin ispatı peşindesiniz siz hacı? ne zamandan beri dünyanın merkezisiniz? kendinizi bu kadar önemsemeyin rica ederim. birçoğunuzun o notu düşüp de hala deli gibi imla hatası yaptığını hiç söylemiyorum bile.
  • hala kullanan var. şaşıyorum. neredeyse ışınlanmayı bulacak insan; galaksiler arası hop o yana, hop bu yana gezecek ama şunu hala kullanan olacak. gözlerimiz kanayacak, yazdığı entiriyi gene okumadan geçeceğiz. şu başlığa ilk 2010'da yazmışım. üstünden dokuz sene geçmiş. ilerleme görememek üzücü.

kullanmayın. lütfen.
  • sozluk'un ne kadar onemli oldugu henuz fark edilmemis olan surelerinden biridir:
    "subhesiz ki onlar icin cehennem'in en derin kuyusundaki en sehvetli atesi harladik."
  • sözlük'te sevilmeyen, insanlar tarafından antipatik bulunan bir düzeltme notu. yani öyleymiş, cidden yeni haberim oldu. ben sanıyordum ki, bir entry'yi editledikten sonra gerekçesini yazmazsak, o entry'yi daha önceden okumuş, hasbelkader favorilerine eklemiş olan kişilere haksızlık etmiş oluruz. hele ki sadece imla hatalarını düzeltmişsek bunu belirtmek daha önemli çünkü içerik değişikliğine göre fark edilmesi çok daha zor. yanlış düşünüyormuşum, acemi hatası.
  • sözlükteki en gereksiz şey. lütfen şeyetmeyin.
  • bana kalırsa edit kelimesi yerine düzenleme kelimesi kullanılmalıdır. entry'nin yerine de girdi kelimesi kullanılabilir.
hesabın var mı? giriş yap