• evet malum başlık * çok sevildi, gülündü, hikayeye konu olan insanlar yerildi. ancak bunun bir de öte tarafı var.

ben de duruma göre gayet cimri, duruma göre ise son derece müsrif olan peder bey hakkında ilk aklıma gelen olay ile başlayayım. derecesi yüksek olmasa da bende ettiği yer bakımından efsanevidir.

yıllar önce orta okul zamanları. atari salonları furyası bitti bitiyor, internet kafaler daha yok gibi bir şey, bilgisayar denen bir şeyden haberdarız da kullanabilen yok. işte pederin okulda görüp 1-2 kurcalamışlığımız var o kadar. o yaşta hemen herkesin tek hayali anlayacağınız.

derken bir akşam babam eve elinde bir kutu ile geldi. hepinizin tahmin edebileceği saniyenin o 1000 de birlik anında kafamda o soru belirdi "yoksa? yoksa?"

ulan uçuyorum sevinçten, milletin anlattığı oyunları filan geçtim paint açıp resim çizme planlarım var bütün gün. tek bilgisayarım olsun yeter.

uzatmayalım kutu açıldı, içindeki çıkarıldı; bugün bile küfür ettiğim mustek marka scanner, yollarını s.keyim.

amaç nedir? neden alındı? konularını geçiyorum eve bilgisayar alınana kadar geçen 4 sene boyunca küfür ettim kitaplıkta duran kutusuna, hala da aklıma geldikçe ederim.
  • turkiyede yasiyorsaniz (bkz: ak-saray)
    (bkz: turkiye milli futbol takimi)

fenerbahceli iseniz (bkz: milos krasiç)

besiktasli iseniz (bkz: rodrigo tabata)

galatasarayli iseniz (bkz: tobias linderoth)
  • evdeki kedilerin hoşuna gider, eğlenirler diye robot süpürge aldım. hikaye sonu.
hesabın var mı? giriş yap