• mükemmel denebilecek bir eğitime ve donanıma sahip, bilgisi kültürü ve başarılarıyla herkesi etkileyen, gurur duyduğum büyüğüm.
    ayrıca kendisi, yakında, sadece kendi sınıfında dünyanın en hızlı teknlerini üretmesiyle değil, ağzımızı açık bırakacak bir spor arabayla da gündeme gelecektir.
  • (bkz: kaan 15)
  • otomobil olsun, tekne olsun iflah olmaz bir surat tutkunudur. itu makine mezunudur. oglu kaan'a 22 yasinda bir corvette almis ve bu tutku onun bir trafik kazasinda olmesiyle sonuclanmistir. ondan sonra da teknelere onun adini vermistir, kaan 1, kaan 2,... diye. bu yazinin anafikri sudur: ne kadar zengin olursak olalim, cocuklarimiza belli bir yasa ve olgunluga erismeden hayvan guclu arabalar almayalim.
  • yakında muhteşem bir sürpriz ile adından-ekibinden oldukça söz ettirecek kişi.
  • autoshow 2012 fuarının yeni açılan salonunda, yerli üretim 4 araçını sergilemiştir.
  • bugün kendisiyle starbucks'ta oturup sohbet etme, mühendislik konuşma fırsatı buldum. mühendislik adına inanılmaz ölçüde bilgili bir adam ve bir o kadar da mütevazı bir kişiliğe sahip. anlattığı anıları bile kitap değeri taşıyor desem yalan olmaz. ayrıca otomotive hevesli ve becerikli mühendislik öğrencilerine her zaman destek olan mükemmel şahsiyet. şahsen benim idol aldığım mühendislerden bir tanesi. yaptığı işin, elini attığı her projenin hakkını veren adam.

not: ne yazdın diyenlere cevabım: ytu fsae takımındayım. anlayan anlar.
  • sinan koç garajını ziyaret etmiş. 43 dakikalık bir vlog ve şiir gibi akıyor;

https://youtu.be/rqjc8b88dho
  • tam tersi türklerin tasarım işini gayet güzel kotardığının kanıtı emektar mühendisimiz. az zamanda çok işler becermiş ekber bey.

yukarıdaki geri zekalı arkadaş niye saldırmış anlamadım. onuk sazan kendine has çizgileri ve oturmuş karakteriyle gayet güzel bir spor otomobil. yerli bir motorla birleştirilse alın size %100 yerli araba. arka spoilerin eğreti durması dışında gayet güzel bir araç. şasi, fren sistemi, elektronik donanımlar, yolcu güvenliği, süspansiyon, vs gibi bir sürü konuda eksiği vardır belki bilmiyorum ama kolay iş değil içine binip yürütebileceğiniz bir araç yapmak. tüm eksikleriyle bu seviye dahi takdir edilesi.
    evet şu saatten sonra bir ford, bir vw, bir renault çıkaramayabiliriz, belki o trenleri kaçırdık ama neden türkiye'den bir pagani, bir koenigsegg çıkmasın?

özet: butik süper otomobil konusunda başarılı olabileceğimizi düşünüyorum.
  • ekber bey belki yerli motoru içine koysa olurdu dediğiniz yerli araba ama kendisi bu konu açıldığında egosunu gösteriyor.

ben 90 ülkeye yat, bot, tekne satıyorum. sen kimsin bana motor satacaksın modunda takılıyor.

kendisinin yerli araç konusunda bir ideali yok. araç yapıyorsun da satabiliyor musun 90 ülkeye diye sorunca, kendi söyleviyle “param var yapıyorum, ister satarım, ister satmam.” diyor.
hesabın var mı? giriş yap