• lise'de benim de dersine girdiğim edebiyat hocası. o dönemin dil ve anlatım bilgisi kitaplarının da hazırlayanlarındandı. duruşu ve karizmasıyla kendine hayran bırakan öğretmenlerden.
  • istanbul üniversitesi fen-edebiyat fakültesi türk edebiyatı bölümü 1991 mezunu bâb-ı âlinin meşhur edebiyat öğretmenlerindendir. bilgeliği edebiyatla da sınırlı değildir, felsefe, sosyoloji, resim, sinema ve özellikle de klasik müzik hususunda tam bir kompetandır. iflah olmaz bir jorge luis borges hastasıdır. model araba kolleksiyoneridir. bu uğurda küçük bir servet harcamıştır. bitmek tükenmek bilmeyen bakanlık görevi ile lise edebiyat kitaplarını yazan komisyonun başındadır. ömrü cağaloğlu sokaklarında geçmiş bir suriçi aşığıdır. istanbulun tüm camilerinin minare yüksekliğinden tutun da kubbe çapına kadar milim milim bilmektedir. arkadaşlar arasında ayaklı kütüphane özelliğiyle bilinir. onun için okumak, asla sadece okumak değildir.sağlık meslek lisesi mezunu olduğu için henüz üniversitede okurken memur olmuş ve öğretmen olana kadar ambulansta çalıştıgı için "ambulanscı ekrem" , "112 ekrem" gibi ve dahi çok az insanın sebebini bildiği "şerik bey" gibi mahlasları mevcuttur. matbaa meslek lisesinden yolu geçen bir çok lise talebesenin ve dahi öğretmenin hayatında çok önemli bir yere sahip adamdır. paradigma yayınevinin kıymetli editörüdür. her yerde peşinde dolanan bir de müridi vardı diye hatırlıyorum, eski bir öğrencisiydi sanırım. sabahlara kadar çay içip, milyonlarca farklı alandan kaliteli sohbet edilebilen istanbul'daki nadir insanlardan biridir.nitekim güzel adamdır. dosttur.
hesabın var mı? giriş yap