• rte nin diploma işine dönmeden açıklanmasını bekliyorum. seviyoruz seni ekrem başkan !
  • an itibariyle açıklanmış olup vay anasını sayın seyirciler dedirtmiştir.
    yolun açık olsun başgan:)
  • işini para için değil, milleti için yapacağının göstergesidir bana göre. ayrıca birilerinin mal varlığının yanında bir hiç olarak gözükebilir.
  • türk siyasetinde yolun başindayken bu kadar zengin olan bir adnan menderes vardi sanirim bir de imamoglu..

tam toplamadim ama adam nerden baksan en az 20milyonum var demis, 2014 sonrasi da pek pahada agir bir sey edinmemis.bir kac arsa o kadar..
    aferin başkan sözünde durdun,seffaflık muhim, alkış.
  • açıklanmıştır ve adamın 2002'de de zaten varlıklı olduğu belli olmaktadır. birileri gibi 17 yılda 150 milyon servet yapmamış. sahi 1000ali'den de açıklamasını bekliyoruz.
  • en kritik konu, beylikdüzü belediye başkanı seçilmesi sonrası dönemde beylikdüzü'nde herhangi bir mal varlığı gayrimenkul edinmemiş olması.
  • belgesi:
    mal varlığı

5 yıl sonra bir daha bakarız*..

not: net halini bulup ekledim.
    not2: bu linkteki eşi dilek imamoğlu'nunmuş! pislik portallar..

doğrusunu da buldum. belgeli değil ama idare ediverin artık.

yorum olarak da yazmak gerekirse; 60 yıllık bir aile şirketinin %60 hissesine sahip bir adamın mal varlığı.

ekrem imamoğlu’nun mal varlığı
    mal varlıkları beyanına göre; ekrem imamoğlu’nun 4 milyon 682 bin liralık; arsa, ev, dükkan ve hissesi bulunuyor. imamoğlu’nun 3 milyon 70 bin borcu, 3 milyon 600 bin lira da alacağı bulunuyor. çiçeği burnunda ibb başkanı’nın aile şirketinde yüzde 60 hissesi dikkat çekerken, kendine ait bir de gayrımenkul şirketi bulunuyor. dilek imamoğlu’nun üzerine kayıtlı, daire, arsa, takı ve otomobilin bedeli ise 2 milyon 915 bin lira…

işte kalem kalem mal varlığı….

ekrem imamoğlu’nun mal varlığı: 4 milyon 682 bin lira

-302 bin liralık beylikdüzü’nde dükkan
    -911 bin liralık beylikdüzü’nde mesken
    -120 bin liralık beylikdüzü’nde arsa
    -248 bin liralık büyükçekmece’de dükkan
    -26 bin liralık beylikdüzü’nde hisseli arsa
    -71 bin liralık beylikdüzü’nde dükkan
    -30 bin liralık çanakkale/eceabat’ta ev
    -204 bin liralık balıkesir/edremit’te arsa
    -256 bin liralık balıkesir/edremit’te arsa
    -52 bin liralık balıkesir/edremit’te arsa
    -15 bin liralık çanakkale/eceabat’ta dam
    -313 bin liralık balıkesir/edremit’te arsa
    -165 bin liralık balıkesir/edremit’te arsa
    -210 bin liralık trabzon/ortahisar’da arsa
    -772 bin liralık balıkesir/edremit’te arsa (tevhit işlemli)

tabanca -8 bin lira değerinde tabanca
    bankadaki parası -979 bin lira – ziraat bankası’nda

borçları: 3 milyon 70 bin lira borç

-140 bin euro borç
    -250 bin lira borç
    -1 900 bin lira borç (babası hasan imamoğlu’na ait şirkete)

alacaklar : 3 milyon 600 bin

– 3 milyon 600 lira bir inşaat şirketinden alacak

hisseler

-imamoğlu inş. tic. ve san. ltd. şirketi’nin yüzde 60 hissesi
    -ssb gayrimenkul aş’nin yüzde 100 hissesi

kaynak
  • abi bu kadar paran var ne uğraşıyorsun istanbul'la türkiye'yle bak hayatına devam et. yaktı kendini şimdi işin yoksa türkiye'ye başkan ol 81 milyonun hayatını ve geleceğini kur falan.
  • bu mal varlığı incelendiğinde gayet net şekilde imamoğlu'nun siyaseti bir zenginleşme aracı olarak görmediği ortaya çıkıyor. emin olun istanbul'un ilçe belediye başkanlarının önemli bir bölümü bu adamdan daha zengindir. nihayet dürüst ve ilkeli siyasetin kazandığı günleri gördük. devamının gelmesi dileğiyle.
  • ilginç şekilde kimsenin ilgisini çekmemiş mal beyanıdır. kendi adıma orta ölçekli bir iş adamında olması beklendiği kadar bir mal varlığı vardır; son derece net ve açık şekilde de kamuoyu ile paylaşılmıştır. bundan sonra bizim dikkat edeceğimiz husus bu beyan sonrası gerçekleşebilecek değişiklikleri takip etmek olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap