• chp önce parti içi adaleti bi sağlasın da ondan sonra başka bir şey yapsın.

ben insan aklıyla bu kadar dalga geçmeye çalışan bi parti görmedim. memurlara yüzde 3.5 verilirken, sözleşmelu memur diye bir kavram varken, en fazla seslerinin çıkması gereken yerde chp nerde?
    chp boş beleş işlerin partisidir, vatandaşa hiç bir şekilde yararı olmayan bir partidir.
  • al sana bayram işte, bu işin bir yürüyüşle bitmeyeceği belliydi, çanakkale'de olması ayrı bir güzel olmuş.
    (organizasyon ekibinden bir dostun anlattığına göre çok değerli katılımcıların olduğu çalıştaylar olacakmış, aman deyim kaçırmamak lazım)
  • ankara arenada 1322 delegenin oy kullanarak genel baskan seçecegi kurultay.

tek aday devlet bahçeli..

sene olmus 2015 hala bahçeliden medet umuyorlar.yazik
  • çok önceden programım olduğu için katılamayacağım ama kalbimin ve olursa desteğimin hep yanlarında olacak çalıştay.

adaletin tamamen yok olduğu, televizyon programlarında kurulan mahkemelerde insanlara ceza tayin edildiği olağanüstü ve trajikomik zamanlardan geçiyoruz. bu kurultay adalet kavramının asaletini yeniden tüm türkiye'ye hatırlatma amacı güdüyor. biz de ekşi siyasetçiler olarak minik bir katkı sunabilirsek ne mutlu bize. ama sadece ekşi siyasetçiler değil. günü geldiğinde bu başlık altında yapılacak tartışmalar, çalıştaydan yapılacak aktarımlar herkes için geniş ufuklar açacaktır mutlaka.
  • etkinlik chp etkinliği olsa da, her motiften siyasi, gazeteci, aydın, akademisyen'in orada olacak.

adı üstünde bu bi' çalıştay olduğu için ne konferans, ne panel ne de açık oturum tadında olacaktır. katılımcılar yuvarlak masa etrafında workshoplara katılacak ve fikrini beyan edecek, deli dehşet beyin fırtınaları yapılacaktır.

ülkenin siyasi tarihi boyunca bu tipte bi' etkinlik olmadı. aklıma gelen en yakın örnek; gezi döneminde akşam parklarda toplanıp insanların fikir beyan ettiği o güzel etkinliklerdi. bu sefer daha organize ve sistemli bişi olacak. üzerine bunun kamp kafasıyla icra edilmesini bi' düşünün. *

çalıştaylara katılacakbirkaç isim vermek gerekirse;

aykut erdoğdu
    yasemin cankurtaran
    çetin osman budak
    lale karabıyık
    sencer ayata
    veli ağbaba
    turan hançerli
    dursun çiçek
    murat bakan
    mehmet ali çelebi
    hüsnü bozkurt
    yaşar tüzün
    selçuk dereli
    ömer feti gürer
    şenal sarıhan
    zeynep altıok
    canan kaftancıoğlu
    sera kadıgil
    füsun nebil
    yusuf ata ariak
    yaman akdeniz

ve nice isim...
  • ekşi siyasetçiler yine doğru olduğuna inandığı yerde, adalet için çalışacak. bir ülke için olabilecek en büyük sorun olan adaletin tecellisine olan inancın bu kadar sarıldığı günlerde, bu çalıştayın parçası olmak, emek vermek, ekşi siyasetçiler için kaçınılmazdı zaten. bu ülke hepimizin, birlikte huzurla yaşamak için en çok adalete ihtiyacımız var, imkanı olan herkesin emek katması lazım.
  • adalet arayışını bir adım daha ileri taşımasını umduğum çalıştaydır. katılabilmek için şartları epey zorlasam da başaramadım. adaletin farklı boyutlarda ele alınmasıyla bu yüce değerin siyasetin tam merkezine oturmasını diliyor ve muhalefeti bu noktada örgütlemeye davet ediyorum. katılacak arkadaşların en yüksek düzeyde katkı yapacağını umarak kendilerini selamlıyorum.
  • tam da yazın son günlerinde, siyasi detox niyetine katılacağım etkinliktir.
  • yuruyus dikkatleri cekti, bu kurultay ise temel olusturacaktir. adalete inanan ve arzulayan herkes katilim saglamali ve dusuncelerini paylasmali.
  • işte düzgün siyaset!
hesabın var mı? giriş yap