• toplamdaki 13859 yazar 50 dolar verir ve sponsor yardımı ile de 307.050$* gelir elde edilirse hemen hemen hiçbirimizin ömür boyu göremeyeceğimiz bir mebla olan 1.000.000$'ı bir arada görmemize imkan tanıyacaktır. sonra herkes 50 dolarını geriye alır dağılırız. nasıl?
  • toplamdaki 13858 yazarın yüzünden bile elli dolar çıkmayacağı için yine, "ya beş liraya bira mı olur adam mı yiyosunuz" serzenişleriyle şenlenecek zirve. fakir dolu oğlum burası ne ellisi ne doları ahahaha.
  • bir zamanın ötesindeki entrye daha hoş geldiniz.

katılmadığım zirvedir. uzun zaman önce bıraktım sözlük zirvelerine katılmayı. belirli bir nedeni yok, içimden gelmiyor demek yeterince açıklayıcı olur sanırım ve fakat yorumları okumadan geçmiyorum, ne olmuş ne bitmiş diye göz gezdiriyorum.

yorumların %86.2'si (3 kişiye sorduk) "zirveden hatun kaldıramadık", "sozlukte sandığımızdan fazla hatun varmış", "geldik sap gibi eve", "seksek'e aktık ayaküstü seviştik"'den ibaret hemen hemen.

bir zirve denilince akla gelen sadece kaba tabiri ile "götürmek" midir merak ediyorum. hiç mi bir şey öğrenmedin, hiç mi bir şeyler paylaşmadın, akıl fikir alışverişinde bulunmadın, ekşi duyuru'da bir şeyler sormadın ya da danışmadın mı, bilgisayarını satıp laptop almadın mı, playstation oyunu takas etmedin mi, yeri geldiğinde sana tercüme konusunda kimse mi yardım etmedi yahut da uğradığın her hangi bir haksızlık sonucunda buradan yardım beklemedin mi, alamadın mı, burdan ev arkadaşın olmadı mı sabahın üçünde parasız kalıp da "ne bok yiyeceğiz şimdi" diye düşündüğün, başını belaya soktuğun ve karşılıksız bir şekilde misafir edildiğin olmadı mı?

sadece "götürmek" midir, enteresan...
  • o ne kutlu bir zirvedir, o zirveyi duzenleyen ne kutlu bir organizatordur!
  • herkesin her şeyi parasız yaptığı söyleniyor da, neden ssg sözlüğün 1, bilemedin 2 günlük reklam gelirini zirveye bütçe olarak aktarıp organizatörlere daha geniş manevra imkanı, katılımcılara daha fazla aksiyon sunmamış denmiyor bilemiyorum. adamlar zaten gönüllü uğraşmışlar etmişler ayarlamışlar, para isteyecek halleri yok da, istemelerine gerek mi vardı ki? resmen cimrilik sdlkfjsdlk. komik yani. 10. yaş falan bi de, yuvarlak bişi, bi anlamı var; 8-9 olsa yine koy götüne dicem. hep bana hep bana hadi bakalım; microsoft sözlüğü almıyor ama ssg microsoft'u alacak herhalde "sen mi büyükmüşsün ben mi lan bill!?!??!?" falan diyerek hahah.

hadi bi gidelim dedik kadıköy'den üşenmedik ve epey geç katıldık, sanırım güzel zirveydi; ama anladığım kadarıyla sadece kalabalıktı, normal bir zirveden tek farkı buydu gibime geldi. bunları biraz da o yüzden düşündüm. baktım fotoğraflara çük kadar bi pasta var; milyon dolarlık sözlüğün pastası en azından herkesin yiyebileceği bişi olabilirdi dedim. tuhaf. söylemeden geçemedim.
  • --- spoiler ---

pastanın içinden ssg çıkmadı.

--- spoiler ---
  • güzel geceydi baştan belirteyim, çeşitli ulaşım sorunları ve gecede mal gibi yalnız kalmak dışında canımı sıkan başka bir şey de olmadı, luxus'a kalamadım ama rouge harikaydı ki zaten beni orda saat 22:30'a kadar onlar tutabildi, dedim ya bildiğin yalnız kaldım rrr'a selam verdim çıkarken, o da tv meşhuru olsun o kadar ayrıcalığı, bir de flyalone vardı yanında ama gittiğimde uçmuştu göremedim o benim "yalnız" selamımı alamadı, neyse.

hakikaten bu tanışan arkadaşlar nasıl tanıştı bilmiyorum ya da tanışmak için çaba sarfedenlerin çabası niye bana denk gelmedi oysa vaadettiğim gibi 7*21 ebatlarında bir kartla gelip barın en güzel yerine de koymuştum.bar demişken, bardaki siyahlı, kısa boylu kıza da kimse asılmasın lütfen ciddi düşünüyorum. selam olsun burdan.

her neyse sonuç olarak gidişiyle dönüşüyle çileli bir yolculuk ardından katıldığım zirveden tek kişiyle ayaküstü -tanışmak da denmez ya- tanışıp çıkmak acıklı bir sahnenin başrol oyuncusu yaptı beni. dönüşte minibüsçü parayı bozmadı arabadan indirdi, sonra otobüse bindim, indiğim yerde uzun bir süre minibüs bekledim üstelik çişim de vardı. sonra yarı yola kadar gidecek bir minibüs buldum indirdiği yerden yolcu otobüslerine rica ettim götürsün diye götürmedi ibneler, sonra utana sıkıla kepaze bir şekilde evi arayıp arabayla almalarını rica ettim ki bu yaştaki birisi için ne kadar utanç verici anlatamam.

sonuç olarak, rouge sayesinde keyifli bir akşam geçirdiğim, herhangi bir gece oldu , zirve oluşu sosyal bir ortam hazırlamamıştı benim için. ama yine de yazarların canlı halini görmek güzeldi. öyle işte.
  • toplamdaki yazar sayısı 1 artıp 1 düştüğü için ertelenmesi olası olan zirve. olm kim lan bir uçup bir geri gelen?
  • hatun kaldırmak için gidip erkek kaldırdığım zirve. nasıl içtiysem artık.
  • biraz ayrımcı, hatta terbiyesizce ve dahi şöyle böylece olacak farkındayım ama zirvede pişirdiğim space kekleri burada satmazsam ayıp olur;

valla gördüğüm kadarıyla zirvedeki deistler ve ateistler tamam ama agnostikler hiç düzgün değildi. bir kısmı artık kadayıf olan kıllarını tararken, bir kısmı bana dede diyordu. yahu hiç mi ortası olmaz bunun? yok mu şöyle eli yüzü düzgün agnostik.

gördüğüm kadarıyla zirvedeki sağcılar ve solcular neyse de, kendini ortada hisseden liberaller hiç düzgün değildi. yarısı solcu kırması, yarısı sağcı kırmasıydı. yok mu şöyle eli yüzü düzgün liberal? en azından bir iki sevişseydik yahu.

artık önümüzdeki zirveler de arkamızda olsun istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap