• yıl 2004.
    lise arkadaşımın "olm sourtayms diye bi site var girsene bi bak çok iyi" dediği an.
    grafi2000'i de aynı arkadaş önermişti. dur lan bi arayayım napıyo kerata.
  • 2007 yılında nette bir konu üzerine birşeyler ararken rastlamıştım sözlüğe. ne aradığımı şuan hatırlamıyorum ama aradığım şey üzerine başlık açılmıştı lakin yapılan yorumlarda işime yarar hiçbir bilgi yoktu, "mına koyim sözlük sitesi yapmışlar yapılan yorumlar paso makara doğru dürüst hiç bi bilgi yok ulen nerden bulucam ben bu sıçtığım şeyini ya" şeklinde iç ses geçirdiğimi gayet iyi hatırlıyorum. o gün bu gündür uzaklı yakınlı, irili ufaklı takip etmişimdir siteyi. üyelik açalı ise henüz bir yıl bile olmadı çaylak sırasını ne siz sorun ne ben söyliyim o derece. pişman mıyım evet yalnızca okuyucu olmak daha iyiydi sanki yav insan böyle olmaması gereken "bi yazar olamıyoruz" hissiyatına kapılabiliyor.
  • üniversite zamanıydı, bi arkadaş vasıtasıyla tanıştım. bu ne amk dedim. vasıfsız yurdum insanının yazdığını ne okuyacam diyerek önyargılı yaklaşmıştım. bugün tam o noktaya geldik.

edit: bi de bişeyle bi kere tanışılır, ilki sonu olmaz. mesela ekşisözlükle ikinci kez tanışamazsın. bu vesileyle (bkz: açacağın başlığı sikeyim).
  • lise 1deydim, 10 yıl olmuş.
    anlamını çok iyi bilsem de - tam bir megaloman olduğum için- ismimi google'da aratıyorum.eksisözlük diye bir yerde de bahsedilmiş bakalım bir şuna diyorum ve o gün, sözlük hayatıma girmiş oluyor.
  • 2006 yılında iş arkadaşım mügenin adının anlamını ararken tanışmıştım. hatta karşımıza şöyle bir entry çıkmıştı (bkz: #2053861) doğru bir tespitti.
  • muhtemelen ekran görüntüsü şöyle bir şey olacak olan andır:

https://galeri.uludagsozluk.com/…şi-sözlük_2315.jpg

tabii 2013 sonrası ekşi'yi keşfedenler için değil pek.
  • benim ilk tanıştığım an (2003'te veya 2004'te olması lazım) internet kafe'de eminem dinlerken bir yandan da gugıl'da eminem'le ilgili bir şeyler aradığım zamandı. sözlüğe girip birinin eminem'le ilgili hoş olmayan şeyler söylediğini görmüştüm, hemen hesap açıp laf yetiştirdim, "hiç de bilmemne nikli yazarın bahsettiği gibi kötü bir insan olmayan, muhteşem şarkılara sahip bikbik..." diye bir şeyler yazdım çaylak hesabımdan. sanıyorum henüz 10 entry'yi tamamlamadan 'hesabınız reddedilmiştir.' içerikli mail gelmişti. kızmıştım da, ibnelere bak neyini beğenmediniz lan demiştim içimden. o zamanlar tabi format, kural vs. var; birinin nikini vererek laf sokmaya çalıştığın zaman forum mu la bura diyip gönderiyorlar. sonradan öğrendim ben de.
  • sene 2006.
    universite ilk yil.
    arkadaslarla kantinde batak atiyoruz. bi ara
    muhabbet tanri seytan falana gelmisti, nasil geldi hatirlamiyorum. arkadaslardan biri buradaki o basliktan bahsetti.

(bkz: alternatif tanri seytan diyaloglari)

o zaman henuz aypon yok tabi piyasada. eve gittigimde ilk isim netten siteye ve bu basliga bakmak olmustu. cok etkilenmistim sozluk. adamlardaki nasil bi kafa ya falan demistim.

simdi solda hep cinsel seksli, naz hanimli, iktidar trollu, yogurt rezaletli basliklar.
    hey gidi hey!
  • yıl 1998. kaynatam sayesinde tanıştım. hey gidi günler heyy.
  • aşinaydık lakin fortuneteller 657 -kulakları çınlasın- vasıtasıyla iyice yüz göz olduk, iyi ki olduk.
hesabın var mı? giriş yap