• böyle bir durumda gereken ne "vandallık" ne de başka bir şeydir. her devrim antidevrimini yaratır, akılda kalması gereken budur. bugün "kanser hücresi" diye benzetildikleri ve sızdıkları kurumlar, devletin organlarıdır ve işleyişi elde tutmaktadır ki eninde sonunda kalitatif yetersizlik kantitatif birikimle harmanlanacaktır, çıkmaza girecektir.

yani kendi kendilerine, liyakattan uzaklaştıkça, bir adım daha sona yaklaşıyorlar. unutmayın; demokrasi paketten çıkarılıp elle kurulmaz, toplumda kitlelerin özgürlük adına çıkardığı dersi yaşatmasıdır aksine.
  • aydın kesimden birisi değilim ama bir noktaya takıldım;
    kandırılmak istiyorsunuz demişsin de kardeş asıl kandırılan kesim de o %49.5'lik kesim değil mi zaten? adam her gün bin türlü kelime oyunuyla gözünüzü boyayıp kandırıyor, ama sorgulayan kesime gelince "kandırılmak istiyorsunuz" oluyor. körü körüne bir şeylere bağlanmaya ara verip arada çıkıp bi sorgulayın, bir düşünün biraz. oy verme demiyorum. senin hakkın sonuçta ister ak partiye ver ister saadet partisine ver, ama şu bağnazlığı, "erdoğanın fikri benim fikrimdir" kafasını bir bırakın.
  • hep merak ettiğim bir şey var. aydınlık kriteri nedir ? insan ne yapınca , ne düşününce aydın oluyor. ?
    mektubu üzerine alan aydın arkadaşlar bi aydınlatın be*
  • akebenin %30 üstü olması çalıntı oylarla ifade ediliyor benim için
  • doğru tespitler barındıran mektup. kine kinle, zulüme küfürle karşılık verilmez, verilmemeli.
  • simdi uzun bi yazi kaleme alacam daha anlamlandirmadan yazimi yok solcu yok pkk yok feto yok aktroll herkes bi yama bulacak . arkadas birbirimizi anlamamiz o ladar zor degil . lutfen her gecen gun daha kotu oluyor yapmayin !
  • rte sağa dönünce sağa dönen, sola dönünce sola dönen, vazgeçtim geriye dönüyorum deyince sorgulamadan geriye dönen bir topluluk var bu ülkede. o topluluk sorgulamadan, niye dönüyorsun demeden peşinden gidiyor. tercihleri o yöndedir, saygı duyarım.

lakin biz yöneticileri verdiğimiz vergileri kullanarak, anayasal sınırlar içinde ülkeyi yönetmesi için seçiyoruz. yani bir nevi şirkete ceo seçiyoruz. ama seçtiğimiz ceo "yönetim kurulu beni denetlemesin" istiyor, kendine destek olmayanları hor görüyor, hakaret ediyor ise desteklememiz söz konusu değildir.

ceo yu sorgulamadan destekleyen kesim, ceo nun yanlış yaptıklarına ses çıkarmıyor, görmezden geliyor, "yürü be kim tutar seni" türünden yalakalıklar yapıyorsa bu kesimin tarifini burada tekrar yapmayalım derim, sen zaten yapmışsın.
  • "öylesi daha güzel olur"dan öncesini okumadığım mektup.
  • evrimden girdi seçimlere atladı işte "o" anda direk kapadım.

edit: ne kadara çalışıyorsun kardeş?
hesabın var mı? giriş yap