• "isviçre'nin lozan kentinde müslüman bir çift, karşı cinsle el sıkışmayı reddettikleri gerekçesiyle isviçre vatandaşlığı'na kabul edilmedi."

hayır yani gerçekten, kültürüne düşman olduğun bir ülkeye gidip neden vatandaşlık almak ister bu tipler anlayamıyorum!? insanlar da haliyle kendilerinin doğru buldukları bir şeyi yanlış olarak gören organizmaların kültür şoku yaşamamaları için en doğrusunu yapıyorlar.

kaynak
  • bu tarz haberlerde hemen eksici refleksi ile "kulturune dusman oldugun bir ulke" ile baslayan cumleler oluyor.

amerika'da yasiyorum. amerikan kulturunun bir kismini sevmiyorum. ancak bu benim amerika'da yasamama engel degil. cunku sevmemem adamlara dusman oldugum anlamina gelmiyor. ayrica turk kulturunun de sevmedigim ve yapmadigim kisimlari var. bu benim turk kulturune komple dusman oldugum ve kendi ulkemde yasayamayacagim anlamina gelmiyorum.
  • bazıları el sıkışmasa ne olur?ne sakıncası var sonuçta insandır . der;
    bazıları da el sıkışsa ne olur, karşındaki insan , her şey kadın erkek değildir
    medeniyet kendine hakim olmak -öz saygı, güvendir der.
    bir ülkeye tamamen yerleşmek istiyorsanız oranın güvenini de kazanmak lazımdır.
    almanya'da normal başörtü takan zamanlardan kara çarşaflara geçince
    ne oldu?
    almanya bu ülkelerin böyle olmasında benim de payım , silahım var demedi
    düşman oldu, reddetti. peki siz cennetti garantilediniz mi? yoo!
    ortak noktada birleşmekten başka yol yoktur.
    tabii oralarda yaşamak isterseniz.
    vatandaşlık için el bile sıkamayacak kadar yabancılaşan biri yarın kafası bozulunca kamyonu kalabalığa sürer.
  • hem çift hem de isviçre için hayırlısı olan durum. daha adamlarla el sıkışamıyorsun siz orada nasıl okuyacaksınız, nasıl çalışacaksınız, nasıl mutlu olacaksınız.
  • el zinası yapıp zani ve zaniye olmak istemeyen din kardeşlerimize yapılmış büyük bir zulüm... küffar ümmeti zani ve zaniye yapmak istiyor. görün işte batının ahlaksızlığını!

(bkz: el zinası)
  • butun isvicrenin elini sikabilirim. vatandasliga talibim.
  • isviçre adamdır.
  • (bkz: yetkililerin ellerine sağlık)
    sizler de yallah afganistan’a...
  • ne bekliyorsun ki başka ?
hesabın var mı? giriş yap