• edison ve teslanin alternatif akimin kesfi sirasinda yasadiklari rekabet dolu gunleri anlatan film gelse de gitsek
  • edison vs tesla iki tane neredeyse azılı düşmanın savaşı.

edit: imla
  • 13 eylül cuma günü vizyona girecek olan ilgi çekici film
  • uzun zamandır gitmeye değer bir sinema filmi.
    nihayet eylül ayının gelmesiyle birlikte güzel filmler gelecek.
    merakla bekliyor ve yarın gitmeyi planlıyorum.
  • kimse bir yazmamış. film çok güzeldi. baya da bilgilendirici oldu. inanılmaz akıcıydı. hiç düşünmeden gidin derim. spoiler vermemek için burada bitiriyorum.
  • film kalitesi çok iyiydi hiç sıkılmadım heyecanla izledim. önce tesla'ya verilen sahnelerin çok az olduğunu düşünüyordum ancak tesla'nın şöhret yapamadan öldüğü düşünülürse böyle bir gölgede kalmışlığın yansıtıldığını da düşünebiliriz.
    film genel olarak iş adamları ve stratejileri üzerinden yürüyor. o yüzden tesla'nın edison'a göre arka planda kalmasını anlayabiliyorsunuz. ama film resmen tesla nın hayatı konulu yeni bir filme gebe kalıyor çünkü teslaya karşı aşırı merak ile filmden ayrılıyorsunuz.
  • dikkatimi çeken film.
    edison- tesla rekabeti her zaman okuma ve araştırma yaptığım, ilgimi çeken bir rekabet olmuştur.
    ( tabi ki teslayı destekliyorum)
    vizyondayken en yakın zaman da gitmeyi düşündüğüm film.
  • tesla ne zaman sahneye çıkacak derken film bitti. tesla severler gitmesin. afişte yer alan sağdaki kişi de tesla değildir. edison ve westinghouse oynamış, tesla da top toplamış. kurgu berbat, senaryo fiyasko, tesla bomboş anlatılmış ve hayatındaki hiç bir dahiane çılgınlıklara patentlere yer verilmemiş. güzel olan şey oyunculuklar ve çekimler. edison severler ekran başına.
  • iyi güzel ama çekim başımı döndürdü
    sürekli çevir döndür falan insan takip etmekte zorlanıyor
  • spoiler niteliğinde bilgi:

tesla'nın muazzam projesi olan "wardenclyffe tower'a" bir sahnede değinilmesi kifayetsiz kalmış; daha ziyade edison ve westinghouse arasında ki hararetli rekabete yer verilmiş. onun haricinde, genel olarak film'in izleyiciğe yansıtmak istediği hissiyatı yeterli buldum.
hesabın var mı? giriş yap