• bu adamlar dünyanın en tehlikeli insanlarıdır. şimdilik bakınca pek de tehlikeli değil gibi görünse bile kafaları tarihsel destanlar ile yıkanan ve giderek kendilerini ve dünyayı 11. yy da sanan bir kitle yeşermeye başlıyor ülke topraklarında. bu gelecek için çok riskli bir durum. şöyle ki;
    star wars izlerken eline ışın kılıcı alıp gaza gelen biri ile ertuğrul izlerken eline kılıç alıp coşan biri arasında teorik bazda bir fark olmadığı açık. her ikisi de izlediği şeyden fazlaca etkilenip kendini o dünyada hisseden seyirciler. ama star wars izlerken kendini buna kaptıran hiç kimse evinden dışarı çıktığında ben de luke gibi imparatorluğa savaş ilan edeceğim, bir jedi her zaman adalet dağıtmalıdır, kahrolsun sithler diyerek dolaşmaz.
    ama gelin görün ki ertuğrul izledikten sonra ben de kafire kılıç çalacağım ben de cihat için yollara düşeceğim ben de ertuğrul gibi kılıcımı küffara doğrultacağım diye her türlü psikopatlığı yapacak bir kitle var bu ülkede. ve bunlar kurgu ile gerçeği ayırt edemeyecek bir kitle. çakır için cenaze namazı kılan bir kitle var karşınızda. kolay gaza gelen ve yaptıklarının sonucunu asla düşünmeyen.
    bu kitle arasında işide katılandan madımak katliamını haklı bulana kadar yüzlerce insan var ve bu videodaki kişi bu kitlenin bayrak tutanlarından biri buna emin olabilirsiniz.
  • yıl 2018 hala telefonu dik tutarak video çeken var. nesliniz tükensin artık. bir de şu yobazların başlıklarını açarken "dede" falan yazıp sempatikleştirmeyin.

kılıçlı dede, sıçan teyze, sevişen amcalar... bu ne lan amk?
  • kolayca manipüle edilebilecek, masallara inanmayı pek bir seven insanlardan birisidir zannımca.

kimse kusura bakmasın ama diziden tarih öğrenen bir toplum, koyun gibi güdülmeye de mahkumdur. dizi lan bu dizi. kurgusu, karakterleri hatta kıyafetleri bile masal, uydurma. yani uydurma olduğunu açık açık deklare eden bir şeye bile bu kadar kendisini kaptıran bir insan, kandırıldıktan ve yeterince gaza getirildikten sonra neler yapmaz?

ayrıca şimdi bu adama bakıp sevinen akplilere de sormak lazım. e bu adamların bir kısmı 15 temmuz öncesinde (edit: daha doğrusu 17 aralık öncesinde) de stvdeki saçma sapan dizileri izleyip, zaman gazetesi okuyordu. onu ne yapacağız?

böyle bir toplum, aklını kiraya vermiş demektir. birisi gaza getirir, yerine göre tanka tişört, çorap falan tıkayıp darbeyi durduracağını zanneder. yarın başka birileri gaza getirir, fetönün ayarttığı cuntayı selamlar, fetönün allah katından emir aldığına inanır. kimin dizileri, filmleri daha çok görünüyorsa piyasada, kim kendisini daha iyi kandırabiliyorsa, onun kılıcını sallar. bu adamın neresini öveyim? benim köpeğim bile bundan daha akıllı! mamasını vermezsem hiç bir dediğimi yapmıyor.
  • (bkz: zülfikar)
  • ömrü hayatım boyunca bir alevinin elde kılıç kara murat, battalgazi vb. türk milliyetçiliğinden beslenen bir çizgi roman kahramanı gibi ortalıkta ne dolaştığını duydum ne de gördüm. bu zat-ı şahanenin elindeki şekli çakma ama manevi anlamı ağır zülfikar kılıcını izlediği hayali kurgusal gerçeklere dayanan bir olay ve bir tv yapımı karşısında eline almasını her hangi bir amaca bağlayamıyorum.

alevi dediğin can zülfikar adındaki kılıcı bir kesici alet bir can alma hakkına sahip bir silah olarak görmeyi bırak aklına dahi getirmez ki zülfikar’a haiz olan adalet ve iman gücünün hakkın tanıdığı kulvarında kendi nefsi için icazet alabileceği, cebrail as tarafından tanrı katından peygamber hazretleri aracılığıyla ehlibeytine ve inananlarına armağan edilen inanç yolunda bir izdir anlayabilen ve kavrayabilen için
  • gaza gelip at üstünde suriye'ye sefere çıkabilecek dededir. yalnız elindeki zülfikarla hangi cephede savaşır tam kestiremiyorum.*
  • güldürmedi de düşündürmedi de. bu insanların çoğunlukta olduğu ve normal karşılandığı bir ülkede yaşadığım için üzüldüm sadece.
  • ufuk açar. şaşırtır.

güldürürken düşündürür
  • çalıştığım yerin üst katında oturan, takribi 45-50 yaşında olup da kafasında diriliş ertuğruldaki şapkayla dolaşan, evli barklı, işinde gücünde adamı gördükten sonra şaşırtmayan dede.

cidden bu adamlar bir frp dünyasında yaşıyorlar, emin olabilirsiniz.
  • %50 nin evde zor tutulan kısmını temsil eder.
hesabın var mı? giriş yap