guest22474

  • azimli
  • anadolu çocuğu (349)
  • 1023
  • 126
  • 46
  • 5
  • bugün

rus erkeklerin hep 3 numara tıraşlı olması

yaklaşın gençler, 2000 saat csgo oynamış biri olarak açıklıyorum*

1.si (ve en büyük sebebi) kültür. ama öyle binlerce yıllık kültür değil, 100 yıllık kültür. gençlerde de yaşlılar da görülebilecek bu durumun temel nedeni sovyet rejimi olması. sovyet rejimi sırasında savaşlar bol, hijyen düşük olunca ister istemez erkekler saçlarını 3 numaraya vurmuş olmasına neden oluyor. e o dönemlerde yaşayan yahut anası babası o dönemlerde yaşayan kişiler de sonradan bunu bozmadan aynı şekilde 3 numaraya vuruyor.
2.si sanıldığının aksine soğuk olması öyle aman aman bir etken değil zira bu insanların büyük bir çoğunluğu da sakal traşı oluyor. eğer soğuk gibi bir gerekçeden bahsediyor olsaydık sakallı olmanın genel geçer olduğu bir sistemden söz ederdik. zira cilt kuruması ve çatlamalar traşlı ciltte çoook daha fazla görülür. bunun yerine sadece saçı kesmenin bir diğer sebebi de sürekli kavga eden bir toplum olması. kavga esnasında karşındaki rakibe "kavrayacak bir dal" bırakmak istememeleri nedeniyle saçlarını kısa kestiriyorlar.
3. sebep ise sert ve maskülen bir görünüm. evet rus erkekleri kısa saçı kadınlardan ayıran bir özellik olarak görüyorlar ve "ne kadar kısa saç, o kadar maskülen görünüm" kıstasıyla hareket ediyorlar. bunu çeşitli rus aksiyon filmlerinde de görebilirsiniz. başrol oyuncusu genelde yapılı, kısa saçlı bir elemanken kötü adam ya da yardakçısı hafif uzun saçlı ve çelimsiz bir tip olarak sahneye çıkıyor.
4. sebep ise fakirlik. evet çocukluğunda fakir bir hayat süren ruslar (şimdinin orta yaşlarından bahsediyorum) çocukluğundan kalma alışkanlıkla sürekli traş makinesi veyahut berber sıkıntısı çekmemek için kestirebildikleri anda 3 numaraya kestirip bırakıyorlar.

velhasıl, sebep soğuk olsaydı iskandinav ülkelerinde traşlı ve 3 numara kafalı erkek çok daha bol görürdük. ancak bildiğiniz üzere oralarda uzun saç ve sakal daha fazla rağbet görmektedir. zira kıl soğuktan korur.

devamını okuyayım »
19.08.2018 14:05