• les roseaux sauvages( ingilizcesini bilenlere wild reeds diyelim) filminde lise mezuniyet sinavlari sonrasinda yuzmeye gittikleri nehirde carsidan aldigi anneanne mayosu ile hafif utanarak nasil da nazli nazli ortaya cikar maite. ne sevilesidir bu minik utangaclik aninda ve can arkadasi francois ona cok karmasik durumlarini* anlattiginda verdigi anlayisli reaksiyonlarla.

herkesin onu tanidigi la vie revee des anges filmiyle degil de, 18 yasinda minik komunist maite'yi canlandirdigi bu filmle tanidim elodie bouchez'i...uluslararasi alanda istedigi patlamayi yapamasin -zaten virginie ledoyene un getiren the beach teki gereksiz francoise karakterinde elodie mizi gormek kalpleri parcalardi-, gonullerimizin tahti onun bundan boyle...
  • bu yilki cesar odullerinde, cingene pembesi ruju ve barbarella, modesty blaise bilesimi elbisesi ile superdi*.
  • meleklerin düş yaşamı filmindeki 2 kızdan kaşı yarık kısa saçlı olanı.
  • meleklerin düş yaşamı filminden tanıdığımız fransız aktris. 5 nisan 1973 doğumlu...

yani benden epeyce bir büyük. ve koç burcu. ama ben yine de iyi anlaşabileceğimize ve onu mutlu edebileceğime inanıyorum.

kariyerine televizyon dizileriyle başlamış elodie hanım, birkaç az bilindik filmin ardından "don't let me die on a sunday" isimli filmle ilk büyük rollerinden birini almış, sonra "meleklerin düş yaşamı" isimli güzelim erick zonca filminde kendisini çeken bir kameranın varlığından bihaber bir performans sergilediği isa rolüyle ilgileri iyice üstüne çekmiş, kariyerinin devamında jean marc barr diye bir şerefsiz ile seviştiği, koklaştığı bikaç film çekmiş. daft punk isimli berbat mı berbat grubun bir elemanından bir çocuk peydahlamış. ama onun için doğru yola dönmenin ve kendisine değer veren biriyle beraber olmanın vaktinin geçmediğine eminim. henüz nikah masasına oturmuş değil...
  • la faute a voltaire'de ruh saglıgı bozuk bir bayanı diğer rollerinden daha başarılı şekilde canlandırması kafamızda acaba öyle mi soru işaretleri oluşmasına neden olan fransız aktris
  • les roseaux sauvages'ı izlerken bütün film boyunca nereden hatırlıyorum diye düşündükten sonra meleklerin düş yaşamı'nda* oynadığını öğrenince rahatladım. iki filmde de izlenesidir.
hesabın var mı? giriş yap