şükela:  tümü | bugün
 • avm olanı için (bkz: emaar square mall)

  emaar tarafından 425 milyon $'a alınan libadiye caddesi'ndeki toprak holding arazisine yapılacak olan avm + otel + residence + konut projesi.

  seneler evvel halis toprak'ın sinpaş ile ortak proje yapacağını duyan tmsf'nin cebren araplara sattırdığı arazinin resmi satışı 2008 yılında yapılmadan önce 2006 yılında usulsüzlüklere başlanmış, 2007'de örnek-esatpaşa-ünalan ve fetih mahalleleri revizyon uygulama imar planı'na bu parsele özel bir bölüm eklenerek emsal 3'ten ~11'e çıkarılmıştır*.

  başlarda 280m ile türkiye'nin en yüksek binasını dikeceklerini açıkladıktan sonra en son 200m'ye kadar çekmişler kuleleri. 49, 33 ve 33 katlı kulelerin etrafında da emsal boşa gitmesin diye serpiştirilmiş 5-6 tane iğrenç apartman bulunur.

  kaynak: http://www.sozcu.com.tr/…camlicaya-seyhkondu-774256
  kaynak: https://www.facebook.com/…oru-öner/1782028442064320
 • proje ile ilgili görseller paylaşılmaya başlamış. 1 2 3
  hatta son haline ait bide video mevcut.
 • televizyon ve radyo reklamlarını haluk bilginer'in seslendirdiği, sözüm ona "geçmişten izler taşıyan, modern dünyanın tüm güzellikleriyle 'bir yaşam müzesi' olarak istanbul'dan ilham alan" beton yığını.
  ismini bulandan başlayarak, haluk bilginer dahil, yapımında emeği geçen herkese istanbul'u bu kadar çok sevdikleri için teşekkür ediyorum.

  http://www.emaarsquare.com.tr/
 • libadiye caddesi üzerindedir. soyak'a gelmeden çamlıca tarafında.
 • nerdeyse çıkmaz sokak muamelesi gören ünalan mahallesinin kurtuluş umudu olmuş proje.

  betonlar c30 dur
  yani muhtemelen.
 • eskiden hakikaten dut ağaçlarının bulunduğu yere yapılacak, betonlaştırmadır. square olması, arena olması, doğanın yok edildiğini gizlemeyecektir.
 • halis toprak'ın el konulan arazisi üzerine yapılmaktadır.
 • mimari projenin 2design tarafından 4 yılı aşkındır sürdüğü ve hala devam ettiği yapı bütünüdür. 4 yılı bulmasının ve hala devam etmesinin sebepleri emaar ve ruhsat / izinler gibi yasal prosedürlerdir.
 • birisinin reklamlarını çeken firmaya çanakkale şehrinde de bir kıtada yudumlayacağın çayın öbür kıtaya geldiğinde soğumayacağını hatırlatması gereken inşaat projesi. hayatımın büyük bir çoğunluğunu libadiyede geçirmiş bir insan olarak diyorum ki köprü trafiğinden bile beter edecektir trafiği. daha inşaat halindeyken bile sıkıntıya sokmuşken bitmiş halini düşünemiyorum. eskiden bu kadar yapılaşma yokken 2.kattaki evimizden bile adalar gözüküyorken dik bir yükselişten sonra gelinen tepeye yapılacak olan o devasa kulenin manzarasını hayal etmek bile zor. yine de sadece manzara yeter mi kurtarmaya bilemiyorum.
  yanlış bilmiyorsam halis toprak'ın el konulan değil boşanma karşılığında karısına verdiği arazi üstüne yapılmaktadır.